HOKEJ

Hokejowy mistrz Polski GKS Katowice zagra w Pucharze Kontynentalnym 2023/2024

Hokej na lodzie

GKS Katowice poznał rywali w fazie grupowej Pucharu Kontynentalnego 2023/2024.

GKS Katowice jako mistrz Polski sezonu 2022/2023 Polskiej Hokej Ligi uzyskał prawo do reprezentowania naszego kraju w nadchodzącej edycji Pucharu Kontynentalnego organizowanego przez federację IIHF. Podczas spotkania klubów uczestniczących w tych rozgrywkach w sezonie 2023/2024, które miało miejsce w Bratysławie, doszło do potwierdzenia ostatecznego składu uczestników, grup rozgrywek oraz dat poszczególnych etapów Pucharu.

W dniach 22-24 września oraz 13-15 października br. odbędą się pierwsze dwie rundy Pucharu Kontyntalnego, natomiast GKS Katowice rozpocznie swój udział w tych rozgrywkach od trzeciej rundy, zaplanowanej na dni 17-19 listopada br. Mistrzowie Polski znaleźli się w grupie F, której mecze będą rozgrywane we włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo. Rywalami GieKSy na tym etapie rozgrywek będą duński zespół Herning Blue Fox, włoski klub SGC Hafro Cortina oraz zwycięzca grupy D z drugiej rundy Pucharu.

Turniej finałowy nadchodzącej edycji Pucharu Kontynentalnego (miejsce rozegrania do ustalenia) zostanie rozegrany w dniach 12-14 stycznia 2024 r. Wezmą w nim udział po dwie najlepszej drużyny z grup E i F.

Przypomnijmy, że GKS Katowice po raz ostatni brał udział w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2018/2019 i zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji tych rozgrywek, ustępując drużynom Arłan Kokczetaw i Belfast Giants.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button