PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Euro 2020. UEFA zdecydowała. Mistrzostwa Europy w 2021 roku!

Mistrzostwa Europy 2021

We wtorek, 17 marca UEFA zdecydowała, że piłkarskie rozgrywki w Europie, tj. Euro 2020 zostanie przeniesione na 2021 rok!

W związku z pandemią koronawirusa Unia Europejskich Związków Piłkarskich ogłosiła taką decyzję dotyczącą tego turnieju.

Wcześniej już zawieszone zostały prawie wszystkie europejskie ligi piłkarskie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła kilka dni temu pandemię tego wirusa.

Prawdopodobnie Mistrzostwa Europy mogłyby odbyć się tylko w jednym kraju. Termin turnieju to: 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku.

Tegoroczna impreza piłkarska na starym kontynencie miała odbyć się między 12 czerwca – 12 lipca. Mecz otwarcia miał zostać rozegrany w Rzymie, zaś finał odbyć się miał w Londynie.

Finały Ligi Europy i Ligi Mistrzów

Finały Ligi Europy i Ligi Mistrzów przesunięto na 24 i 27 czerwca. Czy będą zmiany lokalizacji tych spotkań? Decyzji na razie brak. Finał Ligi Europy ma odbyć się w Gdańsku, a Ligi Mistrzów w Stambule.

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Rozgrywki klubowe:

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button