OLSZTYN

Elbląg. Łoś spacerował po dachu centrum handlowego

Nietypowa interwencja elbląskich strażaków

26 kwietnia około godz. 8.00 do dyżurnego Straży Miejskiej w Elblągu zadzwonił mieszkaniec z informacją, że na ulicy Szarych Szeregów widzi biegającego łosia.

Wcześniej łoś widziany był w okolicach Parku Modrzewie.

W trakcie, kiedy patrol był już w drodze we wskazane miejsce dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał kolejną informację, że zwierzę widziane jest w okolicach wjazdu na parking podziemny Centrum Handlowego.

Ostatecznie strażnicy zlokalizowali łosia na górnym parkingu Centrum Handlowego. Po zabezpieczeniu terenu na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który uśpił zwierzę na czas przetransportowania w bezpieczne miejsce.

Zwierzak mógł mieć około dwóch lat i ważyć nawet 400 kilogramów. Nie był agresywny, a tylko zdezorientowany.

Elbląg. Łoś na dachu Centrum Handlowego (fot. SM)

Nietypowa interwencja elbląskich strażaków

We wtorek 26 kwietnia 2022 roku, około godziny 09:30 zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Elblągu zostały zadysponowane do nietypowego zdarzenia, dotyczącego obecności łosia się na terenie wielopoziomowego parkingu, jednego z elbląskich centrów handlowych.

W momencie przybycia na miejsce zastępów PSP teren parkingu był zabezpieczony przez pracowników ochrony obiektu oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej, natomiast zwierzę było czasowo uśpione przez lekarza weterynarii. Działania ratowników polegały na pomocy w przeniesieniu zwierzęcia do samochodu dostawczego, którym następnie zostało ono przetransportowane do Ośrodka Czasowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki”, skąd w późniejszym czasie zostanie wypuszczone na wolność.

Obecność człowieka oraz wielkomiejskie arterie i zabudowania nie są środowiskiem naturalnym dla dzikich zwierząt. Pod wpływem silnego stresu mogą one zachowywać się w sposób stwarzający niebezpieczeństwo dla ludzi, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności!

Ta nietypowa interwencja ukazuje jak szerokie jest aktualnie spektrum działań Państwowej Straży Pożarnej.

W działaniach oprócz zastępów Państwowej Straży Pożarnej brali udział funkcjonariusze Straży Miejskiej, a także lekarz weterynarii i pracownicy Ośrodka Czasowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki” z miejscowości Nowe Monasterzysko (gmina Młynary).

Jenot w Elblągu (fot. SM)

Jenot w Elblągu

Wcześniej łoś udał się na zakupy do C.H., a 267 kwietnia jenot udał się do zakładu metalurgicznego.
Zwierzę zostało uśpione przez weterynarza i przetransportowane w bezpieczne dla niego miejsce.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button