OLSZTYN

Ełk. Ukradł defibrylator. Wchodził na jezdnię pod samochody

Warmińsko-mazurskie

Komendant Powiatowy Policji z Ełku w czasie wolnym od służby ujął 32-latka, który ukradł defibrylator AED o wartości 6 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w centrum Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) niebezpiecznie wchodził na jezdnię wprost pod pojazdy. Dzięki reakcji komendanta sprzęt ratujący życie został odzyskany, a 32-latek usłyszał zarzut kradzieży.

W świadomości większości policjantów zapisane jest, że reaguje się na zaistniałe zagrożenia. I ta czujność na łamanie prawa nie kończy się wraz z odwieszeniem munduru do szafy. Nie zależy też od zajmowanego stanowiska, bo policjantem po prostu się jest…

Pokazuje to postawa Komendanta Powiatowego Policji w Ełku podinspektor Grzegorza Kobeszki w czasie wolnym od służby (28.08.2023 r.). Jadąc po centrum Ełku zauważył mężczyznę, który wchodził na jezdnię wprost pod samochody i próbował je zatrzymywać. Było to niebezpieczne zarówno dla niego jak i innych uczestników ruchu. Dlatego komendant natychmiast zareagował i powstrzymał tego mężczyznę przed takim groźnym zachowaniem.

Jak się okazało mężczyzna miał znacznie więcej na sumieniu.

Policjanci, wykonując czynności z 32-latkiem ustalili, że wcześniej ukradł on defibrylator AED, zamontowany na zewnątrz miejskiego budynku w Ełku. Sprzęt ten miał służyć mieszkańcom do ratowania życia w przypadkach zatrzymania krążenia. Defibrylator został odzyskany – zatrzymany mężczyzna miał go w swoim plecaku. Wartość sprzętu została wyceniona na 6 tysięcy złotych.

32-latek usłyszał zarzut kradzieży. Odpowie w recydywie, ponieważ dokonywał już podobnych czynów. Dlatego grozi mu wyższa kara, do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenie drogowe.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button