PIŁKA RĘCZNA

EHF Liga Mistrzów. Kielczanie z awansem do kolejnej fazy

EHF Champions League

Pewnym i efektownym zwycięstwem z mistrzem Norwegii Kolstad Handball awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów przypieczętowali zawodnicy I Kielce.

Żółto-biało-niebiescy wygrali 31:23 (13:10) w ramach 13. kolejki LM. Zaś pochwalić ich należy nie tylko za grę ofensywną, ale też i za świetna grę blokiem w defensywie.

Ostatnie dni dla I Kielce były bardzo ciężkie. Nie dość, że kontuzję leczy kilku ważnych zawodników, to do tego grona dołączył jeszcze niestety Szymon Sićko. Leworozgrywający podczas poniedziałkowego meczu ligowego z Corotop Gwardia Opole zerwał więzadło właściwe rzepki. Z tego powodu czeka go operacja, którą przejdzie w Barcelonie. Kielczanie do tego spotkania przystąpili z 13 punktami na koncie EHF Ligi Mistrzów i zajmując czwartą pozycję. Kolstand Handball z kolei było siódme i miało 9 punktów.

Natomiast pojawiły się też dobre wiadomości – do gry wrócili Artsem Karalek i Benoit Kounkoud.

Co najważniejsze, w ten sposób kielczanie zapewnili sobie awans do najlepszej “szesnastki” Europy. W ostatniej serii fazy grupowej Ligi Mistrzów drużyna I Kielce uda się na wyjazd do Danii, żeby w środę 6 marca o godz. 20.45 zmierzyć się z Aalborg Handbold. Ten mecz zadecyduje o końcowym układzie w tabeli.

I Kielce – Kolstad Handball 31:23 (13:10)

I Kielce: Wałach, Mestrić, Wolff – Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, A. Dujshebaev, Karacić, Moryto, D. Dujshebaev, Thrastarson, Surgiel 1, Paczkowski, Karalek 2 Cz, Nahi.

Kolstad Handball: Bergerud, Eggen – Hald, Eck Aga, Sagosen, Roning, Aalberg, Bjorkas, Settlebrom, Kullernd, Boilesen, Sogard Johannessen, Lyse, Bergerud Hernes Hovde, Gudjonsson, Johnsen.

EHF Liga Mistrzów, grupa A. Terminarz

6 marca: Aalborg – I Kielce (20:45)

EHF Liga Mistrzów, grupa B

7 marca: Wisła Płock – Porto (20:45)
(Superliga)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button