WROCŁAW

Chojnów. Strzelał z wiatrówki do policjantów

Dolnośląskie

Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali 40-latka, który usłyszał kilkanaście zarzutów dokonywania przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu.

Mężczyzna między innymi dopuścił się czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy oddając w ich kierunku strzał z broni typu wiatrówka. Sąd zastosował już wobec przestępcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie udali się na interwencję do 40-letniego mężczyzny, nie spodziewali się, że ten dokona wobec nich czynnej napaści. Chojnowianin, widząc przybyłych na miejsce policjantów, bez wahania wyjął długą broń typu wiatrówka ładowanej amunicją śrutową i oddał strzał w ich kierunku. Na szczęście działanie adresata interwencji okazało się bezskuteczne, a tym samym policjanci nie doznali żadnych obrażeń ciała. Mężczyzna został przez nich natychmiast obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy, oprócz czynnej napaści, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu kilkunastu innych zarzutów dokonywania przestępstw przeciwko życiu, zdrowi i mieniu. Wysokość poniesionych strat powstałych w wyniku kradzieży alkoholu i tabletu, a także zniszczenia drzwi jednego z hoteli oraz reklam zewnętrznych jednego z obiektów handlowych, opiewa na kwotę ponad 5 tys. złotych.

Decyzją sądu mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button