PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Ampfutbolowe EURO 2021. Polacy zagrają o brąz. Andrzej Duda wśród kibiców

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021

Ponad 5000 widzów, a wśród nich prezydent Andrzej Duda obejrzało sobotnie półfinałowe spotkanie Polska – Hiszpania w Mistrzostwach Europy Amp Futbol Kraków 2021.

Biało-czerwoni dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na dobrze zorganizowaną Hiszpanię i w efekcie przegrali 1:2 w półfinałowym meczu mistrzostw Europy w ampfutbolu. W niedzielę o 17:30 na stadionie Cracovii Polacy zagrają o brązowy medal.

Olbrzymie wsparcie oraz głośny doping ponad pięciu tysięcy kibiców pomogły Polakom w walce z Hiszpanami, ale to nie wystarczyło. Goście z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli dwie bramki, a biało-czerwoni odpowiedzieli tylko pięknym trafieniem Bartosza Łastowskiego z rzutu wolnego i choć mieli ambicje na walkę o złoty medal Mistrzostw Europy, staną przed szansą zdobycia krążka brązowego, drugi raz z rzędu.

– Nie czuliśmy się gorszym zespołem – przyznaje Przemysław Świercz, który rozegrał właśnie setny mecz w drużynie narodowej. Kapitan reprezentacji po spotkaniu długo pocieszał załamanego Krystiana Kapłona, największego artystę w zespole, który zajmuje się rysowaniem, tatuowaniem i studiuje architekturę w języku angielskim. Dziś jednak Kapłon miał sobie za złe, że w drugiej połowie uchylił się od piłki po strzale Adriana Castro, który zakończył się drugim golem dla Hiszpanów.

– Na gorąco trudno o głębokie analizy, ale Hiszpanie byli skuteczniejsi. Strzelili jednego gola więcej i tyle. Taka jest piłka, czasem brutalna – tłumaczy Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski, przed którym trudne zadanie: musi dotrzeć do załamanych reprezentantów i przygotować ich do meczu o trzecie miejsce. Tym bardziej istotne będzie wsparcie kibiców na stadionie Cracovii, gdy o 17:30 biało-czerwoni będą bronili tytułu trzeciej drużyny kontynentu.

Wśród kibiców na stadionie Cracovii był również Duda. – Mimo przegranej, jestem pod wrażeniem postawy Polaków oraz kibiców. Ampfutboliści za każdym razem pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji – powiedział Andrzej Duda.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. Prezydent Andrzej Duda (fot. org.)

Polska o miano trzeciej drużyny Europy zagra z Rosją, która w sobotnim półfinale zaciekle walczyła z Turcją, ale ostatecznie przegrała 2:5.

O 20:00 wielki finał Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021 i starcie Turcja – Hiszpania.

Terminarz niedzielnych meczów:

9:00 Belgia – Izrael (o 13. miejsce, stadion Garbarni)
11:00 Ukraina – Gruzja (o 11. miejsce, stadion Garbarni)
11:30 Grecja – Niemcy (o 9. miejsce, stadion Garbarni)
13:00 Francja – Irlandia (o 7. miejsce, stadion Garbarni)
13:30 Anglia – Włochy (o 5. miejsce, stadion Garbarni)
17:30 Polska – Rosja (o 3. miejsce, stadion Cracovii)
20:00 Hiszpania – Turcja (finał, stadion Cracovii)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button