REPREZENTACJASIATKÓWKA

CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2021. Polacy zagrają o brąz. Finał: Włochy – Słowenia

EuroVolley 2021

Biało-czerwoni przegrali w półfinale Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 ze Słowenią 1:3.

Podopieczni trenera Vitala Heynena 19 września powalczą o trzecie miejsce z Serbami o godz. 17:30.

W drugim meczu półfinałowym EuroVolley 2021 mistrzowie Europy Serbowie zostali pokonani przez Włochów 1:3 (27:29, 22:25, 25:23,18:25).
Italia powalczy o złoto ze Słowenią o godz. 20:30.

Polska – Słowenia 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37)

Polska: Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (L) oraz Damian Wojtaszek (L), Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Piotr Nowakowski

Słowenia: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Dejan Vincic, Klemen Cebulj,Toncek Stern, Tine Urnaut, Jani Kovacic (L) oraz Rok Mozic, Alen Sket, Gregor Ropret, Saso Stalekar

CEV EuroVolley 2021 Men. Reprezentacja Słowenii po zwycięstwie nad Polską (fot. CEV)

Jest źle w polskim sporcie!

Bądźmy szczerzy, od jakiegoś czasu źle dzieje się w polskiej siatkówce. Nieudane igrzyska olimpijskie w Tokio i wcześniejsze występy Polaków nie napawają optymizmem. Czyżby w końcu nadszedł ten czas, by zrobić rewolucję wewnątrz tego związku?!

Nieodpowiednie osoby zasiadają na swoich stanowiskach. Sport w czasach obecnej władzy miesza się z polityką co źle wpływa na zawodników. Niestety sportowcy zbyt chętnie spotykają się z politykami, odbierają medale, ciągle robią z nimi zdjęcia, itp. Są zbyt uzależnieni od nich. Chodzi o mentalność, to co mają w głowach, a także o sprawy finansowe zawodników.

Podobnie jest w innych polskich związkach sportowych, w tym także w PKOl-u. Należałoby zrobić „czystki kadrowe do zera” w tych związkach, tj. zatrudnić nową, od zera młodszą ekipę osób, która zna się profesjonalnie na prowadzeniu danego sportu, zna to środowisko, itd. Na swoich stołkach zasiadają ciągle te same osoby od lat i dodatkowo pewna ich część jest „wiekowa”. Bez tych drastycznych zmian w polskim sporcie nic nie zmieni się. Widać to doskonale m.in. w piłce nożnej, piłce ręcznej, a nawet w skokach narciarskich.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button