MOTOSPORT

Zespół Orlen Team WRT wygrał 5. rundę serii European LMS w Belgii. Robert Kubica mistrzem Europy!

European Le Mans Series 2021

Zespół Roberta Kubicy Orlen Team WRT wygrał 5. rundę serii European LMS na torze Spa-Francorchamps.

Już na jeden wyścig przed końcem rywalizacji, w fantastycznym stylu zapewnia sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LMP2!

Robert Kubica został mistrzem Europy!

European Le Mans Series. Zespół Roberta Kubicy Orlen Team WRT wygrał 5. rundę serii European LMS na torze Spa-Francorchamps (fot. pras.)

Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne dla Roberta Kubicy. Polski kierowca wystartował w dwóch wyścigach Formuły 1 z rzędu. Podczas Grand Prix Holandii oraz Grand Prix Włoch udowodnił, że jest kierowcą najwyższej światowej klasy. Tym razem Kubica pojawił się na torze podczas rywalizacji w ramach European Le Mans Series. Jego zespół Team WRT prowadził w klasyfikacji generalnej cyklu i na belgijskim Spa-Francorchamps zamierzał podtrzymać świetną passę.

Rywalizacja w ramach European Le Mans Series wkraczyła w decydującą fazę. Do końca sezonu 2021 pozostały dwa wyścigi, a pierwszy został rozegrany 19 września na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Robert Kubica, a także jego koledzy z zespołu Louis Delétraz i Yifei Ye mieli już okazję jeździć na położonym w Stavelot obiekcie. Kierowcy Team WRT pojawili się tu w ramach przygotowań do niedawnego 24H Le Mans.

European Le Mans Series – Robert Kubica (fot. pras.)

Załoga Team WRT wygrała trzy z czterech wyścigów tegorocznej edycji European Le Mans Sersies, a Kubica, Delétraz i Ye błyskawicznie okazali się być silnym i zgranym tercetem. Już w debiucie na torze w Barcelonie nie dali szans rywalom.

Spa-Francorchamps to obiekt doskonale znany miłośnikom sportów motorowych. Różnego rodzaju wyścigi odbywają się tam już od 1922 roku. Formuła 1 gościła tam już w swoim inauguracyjnym sezonie. Tor wyróżnia między innymi fakt, że jego nitka jest dość długa i wynosi aż 7004 metry. Kolejną cechą charakterystyczną dla Spa-Francorchamps są niezwykle zmienne warunki atmosferyczne. Często zdarza się, że kiedy w jednej części toru świeci słońce, w drugiej pada deszcz.

European Le Mans Series – Robert Kubica (fot. pras.)

Piąty i przedostatni wyścig tegorocznego cyklu European Le Mans Series rozpoczął się w niedzielę 19 września o godz. 11:00. Wcześniej kierowcy pojawili się na torze podczas sesji treningowych – w piątek o 12:45 i w sobotę o 9:05 – oraz kwalifikacjach w przeddzień rywalizacji o punkty.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button