RÓŻNOŚCI

Wiosna w warszawskim ZOO. 7 urodziny lemurzycy Emilki. Konkurs na imię dla młodego oryksa

Warszawskie ZOO

Wiosna rozgościła się w przyrodzie i coraz szerzej i mocniej ją widać.

Nie zważając na zamknięcie ZOO i panującą pandemię, życie zwierząt toczy się zgodnie z rytmem przyrody. Zwierzaki mają swoje sprawy – kłótnie, przyjaźnie i miłości. Rodzą się lub wykluwają młode dając wiele radości opiekunom i nadzieję na normalność dla wszystkich.

Cała praca ZOO obecnie polega na podtrzymaniu tej „normalności” ZOO – pracownicy sprzątają, karmią, dbają o urozmaicenie codziennego życia zwierząt. Lekarze badają, oglądają i leczą. Technicy naprawiają i ulepszają urządzenia, ogrodnicy dbają o roślinność. Przy  40 ha i 12 000 zwierząt w ZOO ciągle jest co robić. Opiekunowie organizują urodziny swoim podopiecznym mając przy tym wiele radości, a fani Warszawskiego ZOO składają zwierzakom życzenia. Chyba wszyscy darzą się obecnie większą uwagą i czekają na dzień otwarcia ZOO.

Tymczasem w ZOO:

W piątek Emilka z domku lemurów obchodziła 7 urodziny. Dostała lemurowy tort urodzinowy i życzenia:  dużo zdrowia, smakołyków oraz kolejnych cudownych maluszków! Bo Emilka jest dumną matką!
W krainie lemurów Warszawskiego ZOO tej wiosny przyszło na świat już 4 młodych.

Opiekunka lemurów Laura z Małpiarni Warszawskiego ZOO opowiada o Emilce i życiu stada na filmie do zobaczenia na FB Warszawskiego ZOO):


Inne zwierzaki nie pozostają w tyle: w Ptaszarni wykluła się kea i arasari czarnogłowe, na wybiegu australijskim zaś pisklęta emu.

Urodziły się siki wietnamskie i oryks szablorogi. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla Warszawskiego ZOO, bo to gatunki zagrożone i takie narodziny liczą się w całej puli genowej populacji tych zwierząt w ogrodach zoologicznych. Szczególnie cieszy ogród młode oryksów – to samiczka  ur. 29.03.2020 r.  i już spaceruje po wybiegu. Jest piękna, ale nie ma jeszcze imienia, dlatego ZOO poprosiło swoich fanów z Facebooka o pomysły na imię. Imię zostanie wybrane w drodze konkursu. Start konkursu – sobota 18.04.2020 r. Jedyny wymóg – imię w tym roku ma się zaczynać na literę L.

Konkurs na imię:

https://www.facebook.com/pg/WarszawskieZOO

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button