PIŁKA RĘCZNA

Vive Kielce w finale Ligi Mistrzów! Mistrz Polski powalczy z Barceloną

Final Four Ligi Mistrzów

Ekipa Vive Kielce wygrała z węgierskim Telekom Veszprem 37:35 w półfinale Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022.

Dzięki temu podopieczni Talanta Dujshebaeva wylądowali w wielkim finale.

Dopiero 90 sekund przed końcem na 36:33 trafił Moryto, poprawił Dylan Nahi i żółto-biało-niebiescy mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału Ligi Mistrzów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Arkadiusz Moryto, wybrany MVP spotkania.

Mistrzowie Polski o złoto turnieju EHF FINAL4 powalczą z FC Barceloną. W Kolonii w Lanxess Arenie mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę 19 czerwca o godzinie 18.00.

W drugim półfinale Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych FC Barcelona pokonała THW Kiel 34:30 (19:18).

W spotkaniu o trzecie miejsce THW Kiel powalczy z Telekom Veszprem. Początek o godz. 15:15.

Vive Kielce – Telekom Veszprem 37:35 (16:18)

Vive Kielce: Kornecki (2/7=29%), Wolff (9/38=24%) – Vujović 2, Sánchez-Migallón, Sićko 2, A. Dujshebaev 4, Tournat 4, Karačić 5, Kulesh 4, Moryto 8, D. Dujshebaev 3, Thrastarson 1, Paczkowski, Gębala, Karalek 2, Nahi 2

Telekom Veszprem: Cupara (0/6=0%), Corrales (13/43=30%) – Yahia 4, Nenadić 6, Maqueda 1, Nilsson 1, Ligetvari, Marguc 6, Lauge 8, Strlek 7, Lukacs, Blagotinšek 1, Mahe 1, Ilić, Lekai, Sipos

Pierwsza siódemka: Wolff – Moryto, A. Dujshebaev, Karačić, Sicko, Nahi, Karalek

Kielczanie po raz piąty w historii znaleźli się na Final Four. Na najwyższym stopniu podium byli już w 2016 roku. Wtedy w finale wygrali z MVM Veszprem dopiero po rzutach karnych.

Final Four Ligi Mistrzów: Telekom Veszprem – Vive Kielce (fot. Vive Kielce)