TRÓJMIASTO

Trójmiasto. 19-latek twierdził, że widział Grzegorza Borysa. Celowo wprowadził w błąd policjantów

Pomorskie

Policja nadal apeluje o niewchodzenie do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z powodu trwającej akcji poszukiwawczej.

Trwają poszukiwania za Grzegorzem Borysem, oprócz pracy policjantów w terenie pracują policjanci operacyjni i śledczy.
Czynności procesowe w tej sprawie wykonuje Żandarmeria Wojskowa oraz prokuratorzy.

„Wykorzystujemy wszystkie możliwości techniczne, którymi dysponujemy. Poszukiwania są prowadzone metodycznie, na podstawie ustaleń i analizy, która na bieżąco jest wykonywana przez centrum operacyjne, w jego skład wchodzą policjanci wszystkich pionów oraz przedstawiciele współpracujących służb.

Działanie służb jest profesjonalne i przemyślane, nie ma w nim przypadkowości” – twierdzi Policja.

„Dziękujemy za wszystkie inicjatywy dotyczące wsparcia policjantów, którzy nawet na chwilę nie ustają w poszukiwaniach Grzegorza Borysa. Wszelkiego rodzaju zbiórki i inicjatywy powstają niezależnie od nas. Jesteśmy wdzięczni za to, że mieszkańcy naszego regionu myślą o nas, doceniają naszą pracę i wspierają dobrym słowem.

Zaznaczamy jednak, że nasze zaplecze logistyczne oraz zaplecze innych służb jest na wysokim poziomie. Policjanci, którzy pełnią służbę w terenie mają zapewnione ciepłe posiłki oraz napoje. Dbają o nich przede wszystkim przedstawiciele ZW NSZZP woj. pomorskiego, którzy na bieżąco w teren dostarczają posiłki” – dodała.

27 października policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że Grzegorz Borys został zauważony w okolicach Łężyc pod Gdynią. Podejrzany miał palić ognisko i grozić nożem mężczyźnie, który go zauważył. Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy nie potwierdzili tego zgłoszenia.

Policjanci od razu mieli podejrzenie, że mają do czynienia z fałszywym zgłoszeniem. Natomiast każda informacja wymaga dokładnego sprawdzenia. Policjanci ustalili, że na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który celowo wprowadził w błąd policjantów, podając nieprawdziwą informację. Policjanci ustalili sprawcę tego przestępstwa i jest to mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego.

19-letni mężczyzna został zatrzymany, odpowie za utrudnianie postępowania karnego, dotyczącego zabójstwa oraz czynności poszukiwań podejrzanego Grzegorza Borys prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku Wydział ds. Wojskowych. Pomagał sprawcy przestępstwa w ten sposób, że przekazywał funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni fałszywe informacje o miejscu pobytu Grzegorza Borysa, to jest o czyn z art. 239 par. 1 Kodeksu Karnego.

Za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Oficjalny Komunikat Nadleśnictwa Gdańsk

„Szanowni Mieszkańcy Trójmiasta,

Nadleśnictwo Gdańsk pragnie przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa publicznego w lasach wokół Gdyni. Obecnie prowadzona jest akcja poszukiwawcza Grzegorza Borysa, podejrzanego o zabójstwo. Jesteśmy zobowiązani do wspierania działań służb policyjnych.

Policja, przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej, Straży Leśnej oraz strażaków, kontynuuje szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą, angażując wszelkie dostępne siły i środki w celu zlokalizowania poszukiwanego mężczyzny.

Spacerowanie po terenach leśnych, zwłaszcza z towarzystwem psów, może zakłócać działania policyjne, zacierając ślady i utrudniając pracę psów policyjnych. Dlatego apelujemy o tymczasowe wstrzymanie wizyt w lasach objętych działaniami służb policyjnych w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Aby śledzić aktualne informacje związane z akcją poszukiwawczą, zapraszamy do odwiedzenia profilu Pomorska Policja.

Apelujemy o solidarność w dążeniu do wspólnego celu – zapewnienia bezpieczeństwa naszej społeczności i skutecznego rozwiązania obecnej sytuacji.

Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie.

Służba Leśna Nadleśnictwa Gdańsk

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button