TRÓJMIASTO

Miała prawie 3 promile i „opiekowała się” 6-miesięcznym chłopcem

Trójmiasto

Gdańscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, która miała pod opieką swoje 6-miesięczne dziecko.

Kobieta była pijana, miała prawie 3 promile i spała w samochodzie. Dzięki reakcji zgłaszających, które zaalarmowały służby, dziecko szybko trafiło pod opiekę, a kobieta usłyszała zarzuty i odpowie teraz przed sądem.

W miniony piątek policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie, że w samochodzie przy ul. Kartuskiej siedzi pijana kobieta, która ma pod opieką kilkumiesięczne dziecko. O zdarzeniu policjantów zaalarmowała zgłaszająca, która zauważyła śpiącą za kierownicą hondy kobietę. Gdy zbliżyła się do samochodu, okazało się, że na tylnym siedzeniu w foteliku znajduje się kilkumiesięczne dziecko. Zgłaszająca zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i uniemożliwiła kobiecie odjechanie.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni oraz kryminalni z Osowej. Gdy 6-miesięczny chłopiec był już bezpieczny, policjanci ustalili tożsamość kobiety i sprawdzili jej trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latka z Gdańska ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Oficer dyżurny powiadomił o interwencji sąd rodzinny. Chłopcem dalej zaopiekowali się policjanci z Referatu Interwencyjnego i przewieźli go do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie został nakarmiony i przebrany. Po badaniach lekarskich dziecko zostało umieszczone w jednym z ośrodków pieczy zastępczej.

Policjanci przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli i sprawdzili monitoringi. Podczas pracy nad tą sprawą ustalili, że kobieta chwilę przed zgłoszeniem świadków, przyjechała na parking samochodem. Kobieta po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo swojego dziecka oraz kierowania po alkoholu. 36-latka została objęta policyjnym dozorem. Policjanci zatrzymali kobiecie też prawo jazdy oraz wszczęli procedurę „Niebieskie Karty”.

Dzięki właściwej i natychmiastowej reakcji mieszkanek gdańska 6-miesięczny chłopczyk trafił pod fachową opiekę, a jego 36-letnia matka odpowie teraz przed sądem.

Za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button