INNEWODNY

Tomasz Chamera wiceprezydentem światowej federacji żeglarskiej World Sailing

World Sailing

Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego wiceprezydentem World Sailing.

Światowa federacja żeglarska ma też nowego prezydenta. Został nim Quanhai Li. Chińczyk zastąpi Kima Andersena (Dania). Decyzje te zostały ogłoszone podczas Walnego Zgromadzenia World Sailing, które odbyło się w formie wideokonferencji.

To wielki sukces polskiego sportu. World Sailing to jedna z największych na świecie międzynarodowych federacji sportowych.

Tomasz Chamera uzyskał w wyborach na wiceprezydenta WS największą liczbę głosów spośród wszystkich 15 kandydatów. Na prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego zagłosowało 102 przedstawicieli narodowych związków żeglarskich (w sumie głosowało 127 krajów). Oprócz niego, w skład nowego Zarządu World Sailing pod przewodnictwem Quanhai Li weszli: Sarah Kenny (Australia), Philip Baum (RPA), Yann Rocherieux (Francja), Duriye Özlem Akdurak (Turcja), Marcus Spillane (Irlandia) i Cory Sertl (USA).

– Jestem zaszczycony i dumny z tego, że żeglarski świat docenił Polskę, nasze dokonania żeglarskie, w tym moje kompetencje, obdarzając mnie tak dużym poparciem i zaufaniem. Dla mnie osobiście to duże zobowiązanie i wielki motywator do wytężonej pracy na rzecz rozwoju naszego sportu. Prezydent Quanhai Li w poprzedniej kadencji był wiceprezydentem World Sailing. Myślę, że te zmiany są dowodem na to, że organizacja potrzebuje świeżego wiatru w żagle. Żeglarski świat zmienia się dynamicznie, czasy są trudne, przed nami wiele wyzwań, ale jestem pewien, że staniemy na wysokości zadania. Jestem drugim w historii polskim wiceprezydentem World Sailing. Pierwszym był Tomasz Holc, któremu w tym miejscu chciałbym podziękować za zainspirowanie mnie do wejścia w świat dyplomacji międzynarodowego żeglarstwa. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie efektywne wyniki całego polskiego żeglarstwa, naszych zawodników, pracy trenerów, moich współpracowników i członków Polskiego Związku Żeglarskiego. Specjalne podziękowania chciałbym złożyć Milenie Lachowicz, kobiecie mojego życia, która wspiera mnie zawsze we wszystkich działaniach. Kochanie, mimo ogromu swojej pracy, zawsze mogę na Ciebie liczyć, a to jest niezwykle cenne. Jednocześnie podkreślam, że wybór na stanowisko wiceprezydenta World Sailing nie zmienia mojej działalności w Polskim Związku Żeglarskim. Co więcej będzie to z pożytkiem dla obu organizacji. Przed nami wiele wyzwań, ale także sporo ciekawych możliwości, co zawsze napędza mnie do dalszej pracy dla rozwoju żeglarstwa – mówi Tomasz Chamera.

W swoim programie wyborczym Tomasz Chamera wskazał trzy najważniejsze cele – strategia rozwoju żeglarstwa olimpijskiego, aktywizacja krajów rozwijających się oraz poprawa efektywności działania światowej federacji World Sailing w zakresie współpracy międzynarodowej, finansów i procedur.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button