PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

EHF EURO 2022. Czterech reprezentantów Polski zarażonych koronawirusem. Co z meczem ze Słowenią?

EHF EURO 2022

Czterech zawodników kadry narodowej mężczyzn jest zarażonych koronawirusem.

Komunikat Związku Piłki Ręcznej w Polsce:

„Wszyscy dołączyli do zgrupowania w Płocku po spotkaniach ligowych. Sześciu graczy z klubów, z których pochodzą zawodnicy z wynikiem pozytywnym pozostaje w ścisłej izolacji.

W Płocku trwa zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn przed spotkaniami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy 2022 ze Słowenią i Holandią. Zgodnie z przygotowanymi procedurami odbywa się ono w szczególnym reżimie sanitarno-epidemiologicznym. Zawodnicy i sztab szkoleniowy zostali zakwaterowani w hotelu przeznaczonym tylko i wyłącznie na potrzeby reprezentacji Polski. Wszyscy przeszli badania na obecność Covid-19.

Niezwłocznie po przyjeździe, zawodnicy i sztab szkoleniowy zostali poddani testom na obecność koronawirusa SARS-Cov-2 i wyizolowani w jednoosobowych pokojach do momentu uzyskania wyniku badania. W tym czasie nie odbywały się żadne treningi grupowe, a posiłki – zgodnie z wytycznymi ZPRP – dostarczano pod drzwi pokoi hotelowych przez specjalnie poinstruowaną obsługę. Dodatkowo zawodnicy i sztab szkoleniowy od 20 października pozostawali pod codziennym, regularnym monitoringiem w zakresie stanu zdrowia.

W pierwszej grupie, która rozpoczęła zgrupowanie w czwartek 29 października uzyskano negatywne wyniki – z wyłączeniem jednego zawodnika – u którego test dał wynik niejednoznaczny. Zawodnik ten pozostał w ścisłej izolacji, natomiast pozostali gracze rozpoczęli treningi grupowe.

Zawodnicy, którzy pojawili się na zgrupowaniu w kolejnych dniach zostali poddani tym samym procedurom sanitarno-epidemiologicznym. Niestety wśród zawodników, którzy dołączyli do zgrupowania po spotkaniach ligowych uzyskano trzy pozytywne wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym w sumie czterej zawodnicy, a także sześciu graczy z klubów, z których pochodzą zakażone osoby pozostaje w ścisłej izolacji.

Niezwłocznie – po dopełnieniu wszelkich wymaganych formalności – zakażeni zawodnicy opuszczą zgrupowanie. Z uwagi na tę sytuację Związek Piłki Ręcznej w Polsce niezwłocznie zwróci się do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej o przełożenie czwartkowego meczu kwalifikacyjnego EHF EURO 2022 ze Słowenią.”

Kw. EURO 2022: Mecz Słowenia – Polska przełożony (2 listopada)

„Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła przełożyć na inny termin mecz kwalifikacji EHF EURO 2022 mężczyzn Słowenia – Polska. Spotkanie pierwotnie zostało zaplanowane na 5 listopada br. w Celje.

W uzasadnieniu podano, że w wyniku badań przeprowadzonych na obecność wirusa SARS-CoV-2 testy dały wynik pozytywny u pięciu zawodników reprezentacji Polski, a 11 kolejnych musi przejść reżim 10-dniowej kwarantanny. Związek Piłki Ręcznej w Polsce z uwagi na fakt, że aż 16 kadrowiczów nie może uczestniczyć w przygotowaniach do kwalifikacyjnych meczów, postanowił zakończyć zgrupowanie w Płocku.

EHF jest w pełni świadoma, że ​​przełożenie tej gry stwarza bardzo negatywną sytuację. Jednak w danych okolicznościach i obowiązujących ograniczeniach nie było miejsca na inną decyzję.

Przy ścisłej współpracy z obiema federacjami, Słowenii i Polski, zostanie uzgodniony nowy termin tego spotkania.

W ub. tygodniu z powodu restrykcyjnych przepisów dotyczących pandemii COVID-19, wydanych przez władze Holandii, na inny termin zostało również przełożone spotkanie w grupie 5 kw. EHF EURO 2022, Polska – Holandia. Mecz był zaplanowany na 8 listopada.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button