REPREZENTACJATENIS

Sydney. United Cup. Reprezentacja Polski w finale!

Tenis

Polacy awansowali do finału United Cup!

W sobotę pokonali Francję 3:0 dzięki zwycięstwom singlowym Huberta Hurkacza i Igi Świątek, a także wygranej w mikście zawodników PZT Team Katarzyny Kawy i Jana Zielińskiego.

W niedzielnym finale polski zespół spotka się ze zwycięzcami popołudniowego meczu, w którym Australijczycy zmierzą się z Niemcami.

Pierwszy punkt w sobotnim półfinale w Sydney zdobył Hubert Hurkacz (Redeco Wrocław), który nowy sezon rozpoczął jako dziewiąty tenisista świata. Wrocławianin okazał się lepszy 6:3, 7:4 od 22. w rankingu ATP Adriana Monnarino. Mecz trwał godzinę i 41 minut.

Polak poprawił bilans ich pojedynków na 3-2, a wszystkie mecze rozgrywali na twardych kortach. Hubert był lepszy w Rotterdamie w 2021 roku i w imprezie ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy rok później. Natomiast przegrał z Francuzem w 2022 r. w wielkoszlemowym Australian Open oraz w poprzednim sezonie w turnieju ATP Masters 1000 w Miami.

Potem prowadząca w klasyfikacji WTA Iga Świątek pokonała 4:6, 6:1, 6:1 Caroline Garcię, byłą czwartą tenisistkę świata, a obecnie sklasyfikowaną na 20. pozycji, po godzinie i 47 minutach.

Spotkały się po raz piąty, a po raz czwarty zwyciężyła Świątek, w tym po raz czwarty na twardej nawierzchni, podobnie jak w 2019 roku w Cincinnati, w 2022 w WTA Finals w Fort Worth oraz w ubiegłym sezonie w Pekinie. Przegrała z Francuzką tylko raz, w 2022 roku w turnieju WTA 250 na kortach ziemnych Legii Warszawa.

Końcowy wynik półfinału ustalili w mikście zawodnicy PZT Team – Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Jan Zieliński (CKT Grodzisk Mazowiecki), aktualnie 20. deblista świata. Polski duet okazał się lepszy 6:3, 6:3 od Elixane Lechemii i Edouarda Rogera-Vasselina.

W drużynie prowadzonej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, indywidualnego trenera Świątek, znaleźli się także Katarzyna Piter (CKT Grodzisk Maz.) i Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa).