TEATR

Teatr Nowy – „Król Maciuś I”. Jacek Majchrowski w jednej z ról [ZDJĘCIA]

Teatr Nowy - "Król Maciuś I"

To kolejna premiera spektaklu dla dzieci Teatru Nowego w Krakowie po „Akademii Pana Kleksa”.

Po obejrzeniu spektaklu nasuwa się pytanie o to do kogo tak naprawdę adresowane jest to przedstawienie. Z jednej strony dużo baletu, odniesień do polityki, delikatne wątki LGBT, z drugiej wspaniałe interakcje Piotra Siekluckiego z dziećmi. Po ich reakcjach było widać, które momenty spektaklu je nużyły, a które wywoływały spontaniczne reakcje. Niezależnie od tego „Król Maciuś I’ w interpretacji zespołu Teatru Nowego warty jest jak najbardziej polecenia i zobaczenia.

Dość prostą scenografię uzupełniają magiczne efekty świetlne i przede wszystkim niesamowity pomysł jakim są boczne okna – ekrany. Na nich pojawiają się ministrowie wspaniale odgrywani przez Jana Peszka, Jerzego Stuhra, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Karolaka, Tomasza Schimscheinera i Janusza Marchwińskiego. Niespodzianką dla wszystkich była rola ministra wojny, w którą wcielił się prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Występują:

Karol Miękina (Maciuś), Michał Misza Czorny (Felek), Alain NCA (Ludożerca), Piotr Sieklucki (Mistrz Ceremonii). MINISTROWIE: Jan Peszek, Andrzej Grabowski, Janusz Marchwiński, Jacek Majchrowski, Tomasz Schmischeiner, Jerzy Stuhr
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button