TRÓJMIASTO

Taras widokowy w Gdańsku. Najwyższy budynek w Polsce Północnej. 130 metrów nad ziemią

Taras widokowy na 32. piętrze wieżowca Olivia Star

Taras widokowy znajduje się na 32. piętrze Olivii Star – najwyższego budynku w Polsce Północnej – i będzie dostępny od 17 lipca.

Mowa o tarasie widokowym, którego perspektywa robi duże wrażenie. O szczegółach korzystania z nowych przestrzeni znajdujących się na szczycie wieżowca, opowiedziano podczas konferencji prasowej w czwartek, 11 lipca.

Olivia Star znajduje się między budynkami Olivia Four i Olivia Six. Wysokość całkowita wieżowca to 180 metrów, ma 35. pięter, przy czym ostatnie piętro jest piętrem technicznym. Na ten moment najbardziej interesujące wydaje się 32. piętro, gdzie główną atrakcją jest widok na metropolię z wysokości 130 metrów. Dla porównania przywołać można fantastyczną panoramę miasta, która rozpościera się ze szczytu wieży Bazyliki Mariackiej, która ma niespełna 80 metrów wysokości.

Teraz mieszkańcy Trójmiasta czy turyści mogą wspiąć się jeszcze wyżej i zobaczyć jeszcze więcej. Trzeba przyznać, że warto, bo widok z takiej wysokości robi piorunujące wrażenie.

Na 32. piętro Olivii Star – w około 30 sekund – dostaniemy się jedną z dwóch wind, które wyznaczone zostały wyłącznie do wożenia pasażerów, którzy chcą trafić na taras. Tam, prócz przepięknych widoków, na gości więcej czeka atrakcji.

Przestrzeń 32. piętra z założenia ma być atrakcyjna dla każdego, kto się w niej znajdzie. Dedykowana jest zarówno tym, którzy lubią luksus, jak i osobom preferującym bardziej naturalne i neutralne przestrzenie. By każdy znalazł coś dla siebie, wnętrze 32. piętra zostało podzielone na trzy strefy.

– W części nadmorskiej inspirowaliśmy się stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory powstawały właśnie w Gdańsku – wyjaśnia Anna Baranicka z Design Anatomy. – Tutaj rzeczywiście jest wrażenie luksusu, ale taki był nasz zamysł, żeby luksus w tym miejscu się pojawił, żeby goście, którzy mają na to ochotę, mieli w tej części wrażenie luksusowego oderwania od rzeczywistości. Wydaje mi się jednak, że kolejne strefy potraktowaliśmy w odmienny sposób, wydobywając ich niezobowiązujący, naturalny charakter. Sądzę, że udało się nam to zrównoważyć.

Wychodząc z części morskiej, która przypomina promenadę, goście mogą przenieść się do Strefy Parku Krajobrazowego, która oferuje nam widok na ścianę lasu i Oliwę zanurzoną w zieleni. Ta część piętra pozwala na rozkoszowanie się widokiem natury. Tutaj nie ma przepychu, ani złotego koloru. Jest za to wiele naturalnych elementów, są pufy, a nawet huśtawki. W tej przestrzeni możemy odpocząć, zebrać myśli, pobyć blisko natury. Po wyjściu z „lasu”, wita nas weranda, która pełni funkcję baru i jednocześnie wprowadza gościa w przestrzeń urokliwej, oliwskiej uliczki prowadzącej do części morskiej. Na tyłach werandy znajduje się nowoczesny piec do pizzy, która ma być ponoć hitem tego miejsca.

Warto dodać, że 32. piętro Olivii Star nie jest najwyższym piętrem tego budynku. Na 33. piętrze powstaną dwie restauracje, które poprowadzi jeden z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie – Paco Perez.

Olivia Star to prawdziwy gigant, najwyższy gmach w północnej Polsce: 35 pięter, dach na wysokości 156 m, ale najwyższy punkt budynku jest na wysokości 180 m. Wcześniej – od lutego 2009 r. – najwyższy był gdyński Sea Towers, który dach ma na poziomie 125,4 m, a wysokość całkowita wynosi 141,6 m.

Taras widokowy (fot. Jerzy Pinkas/UMG)

Ile to kosztuje i jak się tam dostać?

Internetowy system rezerwacji biletów zostanie uruchomiony 15 lipca z możliwością rezerwacji wejść od 17 lipca. Rezerwacje odbywają się przez stronę www.oliviastar.pl

Bilety można też kupić na miejscu, ale w takiej opcji będą droższe.

WSTĘP BEZPŁATNY:

  • dzieci do lat 3,
  • opiekunowie osób niepełnosprawnych,
  • opiekunowie grupy powyżej 10 osób.

BILETY ULGOWE:

– dzieci i młodzież w wieku 3 – 26 lat (po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej),
– seniorzy od 65 roku życia (po okazaniu dokumentu tożsamości),
– osoby niepełnosprawne (po okazaniu dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność),
– posiadacze karty dużej rodziny,
– posiadacze karty mieszkańca i turysty z Gdańska, Sopotu i Gdyni.

BILETY NORMALNE:

1 maja – 30 września: 18 zł. bilet normalny, 15 zł. bilet ulgowy (w systemie rezerwacji internetowej),
1 października – 30 kwietnia: 16 zł. bilet normalny, 13 zł. bilet ulgowy (w systemie rezerwacji internetowej)

Ceny biletów kupowanych na miejscu są droższe o 2 zł.

WAŻNE:

– bilet uprawnia do wjazdu na taras i obejmuje pobyt na miejscu przez godzinę,
– wykupienie posiłku w punktach gastronomicznych za kwotę 30 zł. wydłuża czas pobytu na tarasie o 30 min.,
– do września taras będzie czynny w godz. 10.00 – 22.00 (ostatni wjazd o 21.00),
– od września godzina otwarcia zostanie przesunięta na wcześniejszą porę.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button