WARSZAWA

Strażniczki zauważyły dziwne zachowanie ludzi. Przewiozły rodzącą kobietę do szpitala

Stołeczna Straż Miejska

Rodząca kobieta szła z rodziną do szpitala. Poród zaczął się kilkaset metrów przed placówką.

Dzięki refleksowi strażniczek miejskich kobieta urodziła w wolskim szpitalu.

Dwie strażniczki miejskie, mł. str. Agnieszka Korcz i mł. str. Marzena Nadrowska, które patrolowały Wolę w nocy z 4 na 5 listopada około godziny 2.30 zauważyły cztery nietypowo zachowujące się osoby nieopodal skrzyżowania Żelaznej i Ogrodowej. Mężczyzna i dwie kobiety zasłaniali kogoś płaszczami. Funkcjonariuszki natychmiast podjęły interwencję, zawróciły i podjechały do nich.

– Pracuję w straży miejskiej od 12 lat. Jestem wyczulona na takie dziwne zachowania, szczególnie w nocy. Wtedy może się wszystko zdarzyć – mówi kilka godzin później mł. Str. Agnieszka Korcz z IV Oddziału Terenowego.

Gdy strażniczki miejskie podeszły do grupy osób i zapytały co się stało mężczyzna odsłonił płaszcz. Wówczas funkcjonariuszki zobaczyły ubraną w dres i kurtkę skuloną kobietę. Kobieta była w ciąży. Właśnie zaczęła rodzić.

– Miała skurcze co kilka sekund. Sama niedawno rodziłam drugie dziecko więc wiedziałam, że to ostatnie minuty przed właściwym porodem. Nie było sensu wzywać karetki. Poprosiliśmy panią, by wsiadła na tylną kanapę do radiowozu i przewiozłyśmy do pobliskiego szpitala św. Zofii. Kiedy kobieta wysiadała z radiowozu przed izbą przyjęć odeszły jej wody płodowe – opowiada Agnieszka Korcz.

Trzy minuty później kobieta urodziła na izbie przyjęć swoje 6 dziecko. Dziewczynka jest zdrowa i pełna energii.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button