POLSKA

Starogard Gdański. Brutalnie pobili nastolatka teleskopową pałką

Sześciu na jednego

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie) szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z pobiciem 15-latka.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w pobliżu parku miejskiego. Do chwili obecnej śledczy zatrzymali w tej sprawie 3 nieletnich. Dwóch z nich zostało już objęte decyzją sądu rodzinnego nadzorem kuratora.

W czwartek 12 maja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie w sprawie pobicia nieletniego mieszkańca Kociewia. Do zdarzenia doszło poprzedniego dnia wieczorem w okolicy parku miejskiego. Sprawcami tego pobicia mieli być inni nieletni. Śledczy przyjęli zawiadomienie dotyczące popełnienia czynu karalnego. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, między innymi zabezpieczyli nagranie tego zajścia, które zarejestrowane zostało telefonem komórkowym. Funkcjonariusze ustalili personalia wszystkich uczestników tego zdarzenia.

Już następnego dnia w ramach prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali 15-latkę i jej rówieśnika. Nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego, który zastosował wobec nich nadzór kuratora. W niedzielę wieczorem do policyjnej izby dziecka trafiła kolejna nieletnia. W najbliższym czasie policjanci doprowadzą 15-latkę do sądu rodzinnego, który będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekują na dalsze decyzje sądu.

Sześciu uczniów jednej ze starogardzkich szkół pobili swojego rówieśnika.

15-latka bili metalową pałką teleskopową, opluwali, poniżali, kopali go po głowie i brutalnie bili pięściami w twarz. Trzy z tych osób to dziewczyny. Wszyscy zostali już wyrzuceni ze szkoły. Policja zatrzymała podejrzanych i ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Napastnicy zaczepili jadącego na rowerze 15-letniego Alana. Chłopak trafił do szpitala. Czuje się dobrze, ma stłuczenia oraz siniaki na całym ciele.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button