SKOKI NARCIARSKIE

Skoczkowie narciarscy przed inauguracją w Zakopanem. Policja przypomina o bezpieczeństwie

Policja zabezpiecza konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

W Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem skoczkowie zainaugurowali tegoroczną edycję FIS Puchar Świata w Zakopanem.

Na konferencji prasowej uczestniczyli najlepsi polscy zawodnicy – Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, trenerzy kardy A Michal Doležal i Grzegorz Sobczyk oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner i dyrektor-koordynator skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN Adam Małysz.

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo – najpierw komendant Powiatowej Policji w Zakopanem inspektor Piotr Dziekanowski oraz wiceprezes TZN Rafał Kot zaapelowali do kibiców o ostrożność przy zakupie biletów na zakopiańskie zawody, a szczególnie odradzali kupowanie wejściówek z niepewnych, nieautoryzowanych źródeł. Następnie Apoloniusz Tajner oficjalnie przekazał Kamilowi Stochowi statuetkę Czempiona.

– Bardzo dziękuję prezesowi Tajnerowi, że pofatygował się na Galę Mistrzów Sportów i odebrał nagrodę w moim imieniu. Ja z oczywistych względów nie mógł uczestniczyć w Gali, ponieważ startowałem wówczas w Turnieju Czterech Skoczni – powiedział trzykrotny mistrz olimpijski.

Lider polskiej kadry Dawid Kubacki, który imponuje dyspozycją i od ośmiu konkursów nie schodzi z podium konkursów Pucharu Świata, ma nadzieję na podtrzymanie tej passy także na Wielkiej Krokwi. – Czuję się dobrze i wierzę w to, że moja ostania dyspozycja utrzyma się jeszcze długo. W ostatnich konkursach było całkiem dobrze, ale mimo to cały czas mam nad czym pracować i na tym będę się skupiał w najbliższych dniach podczas konkursów w Zakopanem – powiedział triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki.

Przed sobotnim konkursem drużynowym zagadką pozostaje czwarty zawodnik w składzie biało-czerwonych. Szczegóły indywidualnych przygotowań Jakuba Wolnego zdradził Grzegorz Sobczyk, asystent trenera Doležala. – Kuba ostatnio spokojnie potrenował i jego forma wygląda już dużo lepiej. Po wczorajszych skokach można mieć nadzieję, że wróci na swoje właściwe miejsce w rywalizacji Pucharu Świata – powiedział Sobczyk.

Po zakończeniu konferencji prasowej z kadrą polskich skoczków narciarskich w Teatrze Witkacego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Ewy Bilan Stoch pn. „Perpetui flores”. W otwarciu wystawy, w której 30 czołowych skoczków narciarskich świata prezentuje na zdjęciach swoje najważniejsze medale, uczestniczyli m.in. Kamil Stoch, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer.

Wernisaż wystawy fotograficznej Ewy Bilan Stoch (fot. Jerzy Kleszcz)

Policja zabezpiecza konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

W związku ze zbliżającą się imprezą Pucharu Świata w skokach narciarskich, która ma odbyć się już w ten weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej.

Małopolska Policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 24-26.01.2020 roku. Policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku.

Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek, 24.01.2020 r., o godzinie 18.00 na Wielkiej Krokwi. Tego dnia bramy na skocznię otwarte będą już od godziny 15.00. Tę część konkursu obejrzeć będzie mogło na trybunach docelowo 10 tysięcy osób.

Pierwszy dzień konkursowy – 25.01.2020 roku (sobota) – to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Docelowo organizatorzy spodziewają się około 23 tysięcy kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 26.01.2020 roku (niedziela) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00, a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.

Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska.

Szanowny gościu, turysto, kibicu ! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:

 • wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. rac, fajerwerków czy petard,
 • wnosić alkoholu,
 • rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób,
 • używać elementu odzieży (np. kominiarki) w celu uniemożliwienia rozpoznania,
 • przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności,
 • atakować – naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.

Proszę również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

Przypominamy! Dalsza odsprzedaż biletów z zyskiem bądź ich nabywanie z zamiarem ich dalszej odsprzedaży z zyskiem stanowi wykroczenie z art. 133 § 1 kodeksu wykroczeń, za co może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA TERENIE ZAKOPANEGO NA CZAS PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 24-26 stycznia 2020 roku

Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 24.01.2020 r. od godz. 08:00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni: ul. Br. Czecha od ronda J. Pawła II na całej długości w kierunku skoczni

 • ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały w kierunku skoczni,
 • od skrzyżowania ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka w kierunku skoczni.

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę, wstępnie od godz. 21: 00 (jeżeli zawody rozpoczną się tego dnia zgodnie z planem ok. godz. 16:00).

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym-kibicom, po zakończeniu zawodów strefa zamknięcia może zostać zwiększona z kierunku skoczni w następujący sposób :

 • ul. Br. Czecha na całej długości od skoczni,
 • ul. Piłsudskiego już od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego,
 • ul. Żeromskiego już od skrzyżowania z ul. Sabały.

W razie konieczności poszerzenie strefy zamknięcia może nastąpić wcześniej.

ULICE WYŁĄCZONE Z RUCHU

ul. Br. Czecha od Ronda J. Pawła II, ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały, a później od ul. Makuszyńskiego, a po zawodach ewentualnie : ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sabały i ul. Sabały od ul. Zamoyskiego.

Kierowcy samochodów osobowych mogą parkować na ul. Karłowicza, na ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Witkiewicza do skrzyżowania z ul. Kościuszki, na ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Tetmajera do skrzyżowania z ul. Staszica oraz w wyznaczonych miejscach parkingowych na terenie miasta Zakopane.

Stanowiska postojowe dla autobusów znajdują się na ul. Aleje 3-go Maja (dolne).

Znaki B-35 „zakaz postoju” z tabliczkami T-24 informującymi, że „pozostawiony w dniach 24-26 I 2020 r. w tym miejscu pojazd, zostanie usunięty na koszt właściciela”, zaproponowano umieścić na ulicach : Br. Czecha, Piłsudskiego, Żeromskiego, Sabały.

Zalecamy korzystanie z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button