PIŁKA NOŻNAUncategorized

Selekcjoner Jerzy Brzęczek: nie zastanawiałem się nad zmianą kapitana

Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka. odbyła się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

23 lipca podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o planach selekcjonera.

– Trzy tygodnie temu pożegnaliśmy trenera Adama Nawałkę. Wykorzystaliśmy ten czas na wybór nowego selekcjonera, którym został Jerzy Brzęczek. Przed nami nowe wyzwania – powiedział na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.
– Trenerskie CV nie jest zbyt bogate, ale spójrzmy na to z drugiej strony: praktycznie żaden polski szkoleniowiec nie ma imponującego dorobku, bo nasze kluby nie odnoszą sukcesów na arenie międzynarodowej.
– Kontrakt jest podpisany do końca grudnia 2019 roku. Jeśli reprezentacja Polski zakwalifikuje się do Mistrzostw Europy to wtedy zostanie on przedłużony. Mamy na to 6 miesięcy czasu, aby dobrze przygotować reprezentację Polski – stwierdził Boniek.

– Chciałbym na wstępie podziękować prezesowi i zarządowi PZPN za zaufanie jakim mnie obdarzono w trudnej sytuacji po mistrzostwach świata. Jestem pełen energii i entuzjazmu przed czekającym mnie trudnym wyzwaniem, ale takich w swojej karierze nigdy się nie bałem – powiedział nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.
– Mamy podstawowe zadania: grać dobrą piłkę. Nie zamierzam też zaczynać od rewolucji, ale ewolucji, wprowadzenia młodych zawodników. Przez ani moment nie zastanawiałem się nad zmianą kapitana. Standardowymi systemami gry będą 1-4-2-3-1 i 1-4-4-2. – stwierdził Brzęczek.
(własne,pzpn)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button