LOTNICZE NEWSY

Ryanair: 17 nowych tras z Polski na lato 2019

Ryanair - nowe trasy w 2019 roku

Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019, 2 dodatkowe samoloty w bazach w Modlinie i Krakowie, 17 nowych tras, 210 tras łącznie, 12,5 miliona pasażerów rocznie na 13 polskich lotniskach, 4% wzrost ruchu.

Rozkład lotów z Polski na lato 2019:

2 dodatkowe samoloty w bazach w Modlinie i Krakowie (inwestycja 200 mln $)

210 tras łącznie

17 nowych tras na lato 2019:
– Warszawa Modlin – Amman, Kijów, Lwów, Marsylia
– Bydgoszcz – Glasgow P. i Kijów
– Gdańsk – Barcelona i Kijów
– Kraków – Amman, Bordeaux, Hamburg, Kijów i Lwów
– Poznań – Cork, Kijów i Sztokholm
– Wrocław – Kijów

12,5 mln pasażerów rocznie (+4%)

Linia charterowa Ryanaira – Ryanair Sun nadal silnie się rozwija. W pierwszym sezonie letnim z usług Ryanair Sun skorzysta 700.000 pasażerów. Obecnie z wiodącymi touroperatorami w Polsce negocjowane są programy lotów na lato 2019.

W Warszawie, Michael O’Leary, Prezes Zarządu Ryanaira powiedział:

“Ryanair z radością ogłasza rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019. W naszej siatce połączeń znajdzie się 210 tras, w tym 17 nowych m.in do tak atrakcyjnych miast jak Barcelona, Bordeaux, Hamburg czy Marsylia. Na 13 polskich lotniskach Ryanair obsłuży łącznie 12,5 miliona pasażerów, oferując loty w najniższych cenach. Ryanair nadal będzie rozwijał się w Polsce przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego i turystyki oraz tworzenia miejsc pracy.

Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat, co przyczyni się do powstania 2.250 nowych miejsc pracy. Niestety wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL. Ryanair złożył już w tej sprawie skargę do UE, a także wystąpił z pisemną ofertą współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska, aby mogło ono skutecznie konkurować z drogim lotniskiem Chopina.”

BORDEUX i HAMBURG

Ryanair ogłosił dwa nowe połączenia #PROSTOzKRAKOWA  do  Bordeaux  we Francji i Hamburga w Niemczech na sezon Lato 2019. Przewoźnik poinformował również, że nowości z sezonu zima 2018/2019 tj. Amman w Jordanii, Lwów i Kijów na Ukrainie zostaną również w siatce połączeń Kraków Airport w sezonie Lato 2019.

W sezonie Lato 2019 Ryanair będzie loty Bordeaux 2 razy w tygodniu (poniedziałek, piątek), a do Hamburga 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota).  Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika. 
– Połączenie z Bordeaux to możliwość podróży, do piątego już w siatce połączeń krakowskiego lotniska, miasta we Francji. Wielu pasażerów ucieszy powrót bezpośrednich lotów do Hamburga– powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

BORDEUX

Bordeux jest stolicą regionu Nowej Akwitanii we Francji. Zabytki (starówka Bordeux została w całości wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), parki, uniwersytety i świetna kuchnia – to tylko kilka powodów dla których warto odwiedzić położone w pobliżu Oceanu Atlantyckiego miasto.

W tym roku minęło ćwierć wieku od podpisania umowy o Przyjaźni i Współpracy pomiędzy stolicą Małopolski a Bordeaux. Główne obszary współpracy pomiędzy Krakowem i Bordeaux to: edukacja i nauka, kultura, energetyka, promocja oraz służba zdrowia.

HAMBURG

Położony w północnych Niemczech Hamburg jest ósmym miastem w Niemczech, z którego przewoźnicy oferują bezpośrednie połączenia #PROSTOzKRAKOWA. Hamburg to miasto, w którym nie można się nudzić – każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Nazywane perłą północy i zielonym miastem nad wodą, jest też dużym ośrodkiem przemysłowym i finansowym; lotnisko położone zaledwie 8 km od centrum miasta.
(org., Michael O’Leary – fot. org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button