KOLARSTWO

Maja Włoszczowska powalczy w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim

Maja Włoszczowska

Już w najbliższą sobotę Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) stanie do walki o swój szósty indywidualny medal w elicie mistrzostw świata.

Wyścigi elity kobiet i mężczyzn w konkurencji cross country będzie można oglądać na żywo od godz. 12:15 bezpłatnie na stronie www.redbull.tv/lenzerheide. Rywalizację komentować będzie Tomasz Hoppe.

Maja Włoszczowska zakończyła tegoroczne zmagania w Pucharze Świata na szóstym miejscu, ale wielokrotnie udowadniała, że na największych imprezach potrafi dać z siebie najwięcej. Polka, która przed rokiem w MŚ w Cairns zajęła czwartą lokatę, jest pozytywnie nastawiona do startu w najważniejszej imprezie w tym roku.

– Tak jak Adam Małysz skupiał się na oddaniu dwóch dobrych skoków, tak ja chcę pojechać każdy metr trasy jak najlepiej. Oczywiście nie byłabym sportowcem, gdybym nie marzyła o zwycięstwie, ale wiele zawodniczek jest w świetnej formie, więc o podium będzie bardzo ciężko. Ostatnie tygodnie spędziłam w Livigno na obozie wysokogórskim, przygotowując się do startu w Lenzerheide. Po drodze przyplątało się lekkie przeziębienie. Mam nadzieję, że skończy się to wszystko pozytywnie, bo zazwyczaj, gdy przed najważniejszymi startami byłam podziębiona, na zawodach było bardzo dobrze. Być może dzięki temu złapię trochę świeżości, która w Lenzerheide będzie bardzo potrzebna. Trasa jest bardzo dynamiczna i właściwie jest tylko jeden dłuższy podjazd, a cała reszta to jeden wielki rollercoaster. Co chwilę krótkie podjazdy i zjazdy i masa zakrętów oraz korzeni. Będzie się działo, dlatego zapraszam wszystkich do oglądania transmisji w Red Bull TV! – mówi Maja Włoszczowska przed sobotnim startem w Lenzerheide.

Oprócz Włoszczowskiej w wyścigu elity kobiet Polskę reprezentować będą Paula Gorycka, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Aleksandra Podgórska. Wśród mężczyzn na liście startowej są Bartłomiej Wawak i Marek Konwa.

Zmagania elity mężczyzn i kobiet w konkurencji cross country będzie można oglądać w najbliższą sobotę (8 września) na żywo na stronie www.redbull.tv.lenzerheide. Oba wyścigi komentować będzie Tomasz Hoppe. Podczas trwania relacji na żywo widzowie będą mogli także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą upominki od Mai Włoszczowskiej i broniącej tytułu mistrzyni świata Jolandy Neff.

Plan transmisji MŚ w kolarstwie górskim na Red Bull TV:

Sobota 8 września

12:15 – Elita kobiet XCO
15:30 – Elita mężczyzn XCO

Niedziela 9 września:

13:00 – Elita kobiet downhill
14:30 – Elita mężczyzn downhill
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button