MOTOSPORT

Ruszył Rajd Meksyku 2020. Kajetanowicz i Szczepaniak już po odcinku specjalnym

Rajdowe Mistrzostwa Świata

W nocy z czwartku na piątek wystartowała trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Meksyku.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak oficjalnym odcinkiem testowym zakończyli przygotowania do zmagań i są gotowi do rywalizacji. Rozpoczął ją odcinek specjalny rozgrywany po ulicach miasta Guanajuato, który pokonali dwukrotnie.

Kajetan i Maciek na mecie miejskiego odcinka specjalnego, którego dwa przejazdy rozpoczęły Rally México. Duet ten borykał się z drobnymi problemami technicznymi samochodu, plasując się 16 sekund za liderami. Teraz czas na sen – mierzący ponad 132 kilometry piątkowy etap rozpoczyna się po godzinie 16 czasu polskiego, od słynnego odcinka El Chocolate (31,49 km).

Polska załoga korzystać będzie w tym roku z nowego samochodu, jakim jest Škoda Fabia R5 evo. Wśród konkurentów duetu Kajetanowicz / Szczepaniak są w kategorii WRC3 m.in. Norweg Solberg (VW Polo GTI R5), Brazylijczyk Nobre (Škoda Fabia R5), Boliwijczyk Bulacia (Citroen C3 R5), Chilijczyk Heller (Ford Fiesta R5 MkII) czy – oczywiście – Meksykanie, rekordziści w liczbie startów w tych zawodach: Triviño (aż 15) i ubiegłoroczny zwycięzca, Guerra (13, Škody Fabie R5).

– Wspaniale jest zaczynać Rajdowe Mistrzostwa Świata od rundy w Meksyku. Jesteśmy już po odcinku testowym, na którym sprawdziliśmy samochód. Jak zwykle wszystko działa bardzo dobrze. Dziś w nocy będziemy sprawdzać go w boju. Odcinek w mieście zawsze gromadzi tłumy kibiców, którzy dopingują wszystkie załogi. My czujemy też wsparcie od fanów z Polski. Postaramy się dać z siebie wszystko. Odcinki, zgodnie z przewidywaniami, są bardzo wymagające. Jest dużo chytrych miejsc, pułapek. Mam nadzieję, że sporo z nich zawarliśmy w notatkach, ale trzeba będzie także improwizować. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, jednak mimo tego trzeba będzie mieć „długą szyję” i mocno otwarte oczy – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

Zawody rozpoczęły się w czwartek (12.03.2020) od niezwykle barwnej ceremonii startu w Guanajuato. Po niej załogi pokonały dwa przejazdy miejskiego odcinka specjalnego (1,12 km, start o godzinach 3:08 i 3:31 czasu polskiego). Na piątkowe zmagania organizator przygotował najdłuższy etap z dziesięcioma odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 135 kilometrów. Pierwsza pętla to odcinki: El Chocolate 1 (31,45 km, godz. 16:08), Ortega 1 (17,24 km, godz. 17:16), Las Minas 1 (13,69 km, godz. 18:14) oraz Parque Bicentenario (2,71 km, godz. 19:12). Po południu czasu miejscowego rozegrana zostanie druga pętla. Załogi ponownie pokonają próby El Chocolate (22:35), Ortega (23:43) oraz Las Minas (00:41), po których przejadą jeszcze krótkie super odcinki specjalne: SSS Autodromo 1 oraz 2 (2,33 km, godz. 02:21 i 02:26) oraz Street Stage León (0,73 km, godz. 3:14).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button