MOTOSPORT

ERC. Miko Marczyk startuje w Rajdzie Węgier

Rajdowe Mistrzostwa Europy 2024

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk przekazali szczegóły swoich tegorocznych startów.

Ich zmagania w sezonie 2024 skupią się przede wszystkim na pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.

W nadchodzących miesiącach polska załoga będzie rywalizować w Skodzie Fabii RS Rally2, która względem poprzedniej wersji doczekała się bardzo dużych zmian. Dominującymi kolorami są czerwień i granat; połączenie to daje w efekcie wrażenie dynamiki i szybkości. To zupełnie nowa kolorystyka chociażby w porównaniu z barwami, które można było zobaczyć podczas grudniowego Rajdu Barbórka, w którym załoga obroniła tytuł z poprzedniej edycji.

Głównym celem duetu Miko Marczyk – Szymon Gospodarczyk na sezon 2024 będzie uzyskanie jak najlepszych wyników w Rajdowych Mistrzostwach Europy. W najbliższych miesiącach załoga ta zaprezentuje się w pięciu rundach na nawierzchni asfaltowej (Rajd Wysp Kanaryjskich, Rajd Rzymu, Rajd Barum, Rali Ceredigion, Rajd Śląska) i trzech na nawierzchni szutrowej (Rajd Węgier, Rajd Skandynawii i Rajd Estonii).

Na tym jednak plany polskiej załogi się nie kończą. Marczyk i Gospodarczyk zapowiedzieli również udział w kilku rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 2. Poza głównym punktem sezonu, którym będzie Rajd Polski w Mikołajkach (27 – 30 czerwca), należy się ich spodziewać w Rajdzie Europy Centralnej (31 października – 3 listopada) oraz kończącym sezon Rajdzie Barbórka, który odbędzie się w centrum Warszawy.

Jestem przekonany o tym, że wykorzystamy swoje doświadczenia z przeszłości i w każdym rajdzie będziemy walczyć o czołowe pozycje. Czuję się dobrze przygotowany zarówno mentalnie, jak i fizycznie, więc wierzę w to, że osiągniemy swoje cele. Zachęcam was do tego, abyście nam kibicowali w tym sezonie – zapowiedział kierowca.

Zaplanowane na 12-14 kwietnia zmagania na Węgrzech stanowią inaugurację obecnego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Zawodnicy będą mieli do pokonania 13 odcinków o łącznej długości 192,43 km. Będzie to również rozpoczęcie tegorocznych zmagań dla Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają się skupić na startach właśnie w ERC.

W tym sezonie Rajd Węgier zmieni swoją lokalizację. Dotychczas zmagania na asfalcie miały bazę w mieście Nyíregyháza, natomiast w tym roku impreza przeniesie się na szuter, do położonego tuż przy Jeziorze Balaton miasta Veszprem. Rajd rozpocznie się już w piątek, 12 kwietnia od superoesu Királyszentistván, na sobotę zaplanowano sześć odcinków głównych, podobnie jak na niedzielę, kiedy to poznamy zwycięzców.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy ERC

 • 12-14.04 – 5. Rajd Węgier, Veszprem
 • 02-04.05 – 48. Rajd Wysp Kanaryjskich, Las Palmas
 • 13-15.06 – 2. Rajd Skandynawii, Karlstad
 • 05-07.07 – 14. Rajd Estonii, Tartu
 • 26-28.07 – 12. Rajd Rzymu, Fiuggi
 • 16-18.08 – 53. Rajd Barum, Zlin
 • 30.08-01.09 – 4. Rali Ceredigion, Aberystwyth
 • 11-13.10 – 8. Rajd Śląska, Katowice

Starty dodatkowe

 • 28-30.06 – 80. Rajd Polski, Mikołajki (WRC)
 • 18-20.10 – 2. Rajd Europy Centralnej, Karpfham (WRC)
 • Grudzień – Rajd Barbórka, Warszawa
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button