PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Koronawirus. Boniek o polskiej piłce. Apel Błaszczykowskiego. Mecze reprezentacji odwołane? [WIDEO]

Koronawirus COVID-19 vs piłka nożna

Za nami nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na nim podjęto decyzje związane z zagrożeniem koronawirusem w Polsce.

Euro 2020 – decyzja UEFA

Pomimo rozprzestrzeniającej się po Europie epidemii władze UEFA zdecydowały o zorganizowaniu Euro 2020.

Wypowiedź prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

Mecze Pucharu Polski na szczeblu centralnym, Ekstraklasy, 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do 29 marca 2020 r. włącznie.

W sytuacji, gdy decyzja właściwych władz administracyjnych skutkować będzie brakiem możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski lub części jej terytorium, rozgrywki mogą zostać zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, na podstawie decyzji Zarządu PZPN, Komisji ds. Nagłych PZPN lub Zarządów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Komisja ds. Nagłych PZPN podejmie decyzję w pilnych sprawach z zakresu oficjalnych rozgrywek piłkarskich na terytorium RP, w tym w szczególności rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, wynikających z aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski.

Reprezentacja Polski

Oficjalny komunikat PZPN:

„W związku z tym marcowe mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27.03.2020) i Ukrainą w Chorzowie (31.03.2020) odbędą się bez udziału publiczności i będą transmitowane w telewizji.”

Nie ma szans na transport polskich piłkarzy grających we włoskiej Serie A, a bez nich nie istnieje reprezentacja Polski. Oficjalna decyzja może być ogłoszona jeszcze w piątek. Prawdopodobnie mecze te zostaną jednak odwołane.

Apel Jakuba Błaszczykowskiego do PZPN

„Do Władz Polskiej Piłki,

Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie.

Z poważaniem
Jakub Błaszczykowski”

Z powodu pandemii zawieszone są ligi piłkarskie w Czechach, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii i we Włoszech.

Mecze młodzieżowych reprezentacji Polski i kadry futsalu odwołane

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium kraju, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecze reprezentacji Polski do lat 20 oraz do lat 19 (rocznik 2002), które miały odbyć się w marcu, zostały odwołane. W porozumieniu z selekcjonerem tych kadr, Jackiem Magierą, odwołano również przyjazd zawodników z klubów krajowych i zagranicznych na zgrupowanie w Ustroniu.

UEFA poinformowała również o przełożeniu najbliższych meczów Elite Round reprezentacji Polski U-17 i U-17 kobiet, a także reprezentacji U-19 kobiet.

Decyzją Zarządu PZPN zgrupowanie reprezentacji futsalu oraz dwumecz towarzyski Portugali – Polska, planowane w terminie 4-13 kwietnia 2020, także zostały odwołane.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button