MOTOSPORT

Barcelona. Robert Kubica rozpoczyna sezon w European Le Mans Series

ELMS Barcelona 4h

Przed Robertem Kubicą pierwszy w tym sezonie wyścig w European Le Mans Series.

Od piątku do niedzieli rywalizacja będzie odbywać się na słynnym torze w Montmelo pod Barceloną. Polak rozpocznie starty w drugiej serii w O. Team AO by TF, w barwach którego pojadą również Brytyjczyk Jonny Edgar i Szwajcar Louis Delétraz. Łącznie na liście zgłoszeń znalazły się 43 auta, z czego 22 to prototypy LMP2.

Niezwykle ciekawie zapowiada się także sezon nowego cyklu European Le Mans Series. Wyścigi długodystansowe rozpoczęły niedawno swoją nową złotą erę i ELMS jest tego częścią. Do rywalizacji w 2024 roku dopuszczono aż 43 załogi w czterech kategoriach – LMP2, LMP2 PRO/AM, LMP3 i LMGT3.

Największą uwagę polskich kibiców przyciągać będzie ekipa z #14 Team AO by TF. W biało-czerwonej Orece 07 LMP2 wraz z Jonnym Edgarem i Louis Delétrazem startować będzie Robert Kubica. Dla najlepszego kierowcy wyścigowego w historii naszego kraju nie będzie to pierwszy raz w ELMS. Wspólnie z Delétrazem, a także obecnym kolegą zespołowym Kubicy w WEC Yifeiem Ye, został mistrzem tego cyklu w 2021 roku. W tym roku plan jest identyczny, ale ambicje mistrzowskie ma także trzynaście innych triów.

Trzy załogi (dwie w LMP2 i jedną w LMP3) wystawiać będzie Inter Europol Competition. Zespół z Małopola pokazał na przestrzeni lat, że potrafią walczyć z najlepszymi, wygrywając jeden z najważniejszych wyścigów świata – 24h Le Mans – w swojej kategorii rok temu. Polskie flagi na prototypach tradycyjnie będzie miał także Team Virage. Ona też wystawi trzy samochody – jeden w LMP2, jeden w LMP2 PRO/AM i jeden w LMP3.

European Le Mans 2024 Runda 1 Barcelona niedziela, 14 kwietnia, godz. 11:25.
(PZM, inne)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button