SIATKÓWKA

Reprezentant Polski Artur Szalpuk nowym siatkarzem Vervy Warszawa

Przyjmujący reprezentacji Polski i mistrz świata z 2018 r.

Artur Szalpuk zamknął skład VERVY Warszawa.

Przyjmujący reprezentacji Polski i mistrz świata z 2018 r. podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt.

– Drużyna na sezon 2020/2021 jest już kompletna. Transferową karuzelę kończymy prawdziwym hitem i witamy w naszych szeregach Artura Szalpuka – skomentował zadowolony Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa. – Artur będzie ważnym ogniwem VERVY. Myślę, że wraz z Bartkiem Kwolkiem stworzy bardzo solidny duet przyjmujących – dodał. – Artur swój najlepszy sezon w karierze rozegrał dwa lata temu. Najpierw pod okiem trenera Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk zdobył Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski, a następnie został mistrzem świata – jako podstawowy zawodnik tej wielkiej reprezentacji. Liczę, że historia powtórzy się w 2021 roku: Artur pomoże VERVIE Warszawa w walce o krajowe trofea, a później zawiesi na szyi medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio – uśmiechnął się.

– Cieszę się, że wracam do Warszawy. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką – powiedział Artur Szalpuk. – Zrobię, co w mojej mocy, żeby w nadchodzącym sezonie VERVA grała jeszcze lepiej niż w poprzednim i znów biła się o medale. Wierzę, że za kilka miesięcy będziemy razem świętować sukcesy – zadeklarował. – Duży wpływ na mój transfer do Warszawy miał trener Andrea Anastasi. Mam nadzieję, że – tak jak dwa lata temu w Treflu Gdańsk – pomoże on mi rozwinąć się i nasza współpraca przyniesie korzyści zarówno klubowi, jak i mnie – wyjaśnił.

– Karuzela transferowa kręciła się, a kibice prześcigali się w domysłach, ale ja już od dłuższego czasu wiedziałem, gdzie zagram w sezonie 2020/2021. Nie mogliśmy ogłosić transferu do VERVY ze względów formalnych. Teraz jednak mogę wreszcie przywitać się z fanami: kibicujcie nam i trzymajcie kciuki. My odwdzięczymy się dobrą grą na boisku – zapewnił Artur Szalpuk.

Artur Szalpuk ma dwadzieścia pięć lat i mierzy 201 cm. Siatkarską karierę rozpoczął w klubie MKS MDK Warszawa, skąd trafił do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po dwóch sezonach w barwach Inżynierów przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom, a stamtąd – po roku – do PGE Skry Bełchatów. Po sezonie spędzonym w Bełchatowie zasilił ekipę Trefla Gdańsk, a rok później… znów grał w koszulce PGE Skry. Teraz postanowił zmienić otoczenie i wybrał ofertę VERVY Warszawa.

Artur Szalpuk

Data urodzenia: 20 marca 1995,
Wzrost: 201 cm,
Zasięg w ataku: 355 cm,
Zasięg w bloku: 332 cm,

Kariera klubowa: MKS MDK Warszawa (2010-2013), AZS Politechnika Warszawska (2013-2015), Cerrad Czarni Radom (2015-2016), PGE Skra Bełchatów (2016–2017), Trefl Gdańsk (2017-2018), PGE Skra Bełchatów (2018-2020), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2020),
Sukcesy: mistrzostwo świata (2018 r.), brązowy medal mistrzostw Europy (2019 r.), srebrny medal w Pucharze świata (2019 r.), brązowy medal w Pucharze Świata (2015 r.), brązowy medal Ligi Europejskiej (2015 r.), brązowy medal mistrzostw świata kadetów (2013 r.), srebrny medal mistrzostw Europy kadetów (2013 r.); srebrny medal mistrzostw Polski (2017 r.), brązowy medal mistrzostw Polski (2018 r.), Puchar Polski (2018 r.), Superpuchar Polski (2018 r.).

Artur Szalpuk opuszcza PGE Skrę Bełchatów – 28 maja

Przyjmujący Artur Szalpuk po sezonie 2019/2020 opuszcza zespół PGE Skry Bełchatów.

Siatkarz spędził w PGE Skrze dwa ostatnie sezony. W pierwszym z nich, w którym przez dłuższy czas borykał się z kontuzją, wywalczył z kolegami z drużyny Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce w Lidze Mistrzów, a ostatni, przerwany przez pandemię, zakończył z bełchatowską ekipą na trzecim miejscu PlusLigi (zagrał w 17 meczach i zdobywał średnio 11,47 punktu).

Warto też podkreślić reprezentacyjne sukcesy Szalpuka w czasach gry w PGE Skrze. Przyjmujący w biało-czerwonych barwach zdobył mistrzostwo świata (2018), srebro Pucharu Świata oraz brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Narodów (wszystkie w 2019).

Co ciekawe, był to już drugi epizod Szalpuka w PGE Skrze. Wcześniej przyjmujący grał w klubie w sezonie 2016/2017 i zdobył srebro w PlusLidze.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button