MOTOSPORT

Rajd Safari 2022. Kajetanowicz i Szczepaniak liderami WRC 2

FIA World Rally Championship

W czwartkowe popołudnie rozpoczęła się rywalizacja w Rajdzie Safari, kenijskiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Załogi do pokonania miały krótki, niespełna 5-kilometrowy odcinek super specjalny Kasarani, na torze do rywalizacji równoległej. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak dobrze rozpoczęli zmagania i po pierwszej próbie liderują w kategorii WRC 2.

Załoga ta wywalczyła na pierwszym odcinku specjalnym drugi czas, jednak najszybsi na próbie Gaurav Gill i Gabriel Morales popełnili falstart i dostali 10-sekundową karę, spadając na piątą pozycję. Polacy jadący Škodą Fabią Rally2 evo mają teraz 0,9 sekundy przewagi nad duetem Martin Prokop i Zdeněk Jůrka (Czechy, Ford Fiesta Rally2), trzecie miejsce zajmują Amerykanie Sean Johnston i Alexander Kihurani (Citroën C3 Rally2, +2,6 s).

WRC. Kenia. Rajd Safari 2022. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

– Za nami pierwszy odcinek specjalny Rajdu Safari i można powiedzieć, że oficjalnie zaczynamy naszą rywalizację w Kenii. Przejechaliśmy oes na specjalnie stworzonym torze, blisko stolicy Kenii. Myślę, że rozpoczyna się dla nas wyjątkowa przygoda i fantastyczna impreza, ale to, co będzie najważniejsze, wydarzy się w piątek, sobotę i niedzielę. Musimy jechać w pełni skoncentrowani, precyzyjnie pokonywać każdy centymetr trasy i umiejętnie korzystać z notatek. Trzymajcie za nas kciuki, bo na tym rajdzie przyda się też trochę szczęścia – komentował Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Tradycyjnie największe ściganie rozpocznie się w piątek. Organizatorzy przygotowali dla zawodników na ten dzień próby Loldia (19,17 km), Geothermal (11,68 km) oraz najdłuższy w całym rajdzie oes Kedong (31,25 km). Wszystkie odcinki tego dnia zostaną pokonane dwukrotnie.

Rajd Safari 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 1:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 3:35,7 s
2. Prokop/Jůrka (Czechy, Ford Fiesta Rally2) +0,9 s
3. Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +2,6 s
4. Patel/Khan (Kenia, Ford Fiesta Rally2) +3,8 s
5. Gill/Morales (Indie/Brazylia, Škoda Fabia Rally2) +7,2 s
6. Gomes/Gomes (Zambia, Ford Fiesta Rally2) +8,1 s
7. Rai/Panesar (Kenia/Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +13,0 s
8. Virani/Bhatti (Kenia, Škoda Fabia Rally2) +22,7 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button