SIATKÓWKA

Puchar CEV – PGE Skra Bełchatów w ćwierćfinale. Liga Mistrzów i Mistrzyń – wygrane polskich ekip

Siatkówka

Rewanżowy mecz PGE Skry Bełchatów wygrany z Neftochimikiem Burgas w Pucharze CEV.

Bełchatowski klub miał w ostatnim czasie kłopoty, bo trzech graczy zachorowało na COVID-19. Mimo to tydzień temu PGE Skra wygrała w Bułgarii 3:2, choć rozgrywającym był 19-letni Szymon Ostrowski, który wcześniej tylko raz trenował z drużyną. Rewanż – już w pełnym składzie – wydawał się więc formalnością.

W ćwierćfinale PGE Skra zagra z CMS Arcada Galati.

PGE Skra Bełchatów – Neftochimik Burgas 3:1 (25:10, 24:26, 25:15, 25:14)

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel (fot. CEV)

Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel gromi

Jastrzębski Węgiel w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów odniósł trzecie zwycięstwo, znów bez straty seta.

Jastrzębianie idą jak burza w europejskich rozgrywkach. Pierwszą rundę fazy grupowej zakończyli z kompletem zwycięstw i bez straty seta.

Jastrzębski Węgiel zdecydowanie prowadzi w tabeli grupy A Ligi Mistrzów. W następnej kolejce zmierzy się w swojej hali z Knack Roeselare.

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

Developres Rzeszów – SC Prometey Dnipro Kamienskie (fot. CEV)

Liga Mistrzyń. Developres z czwartą wygraną

Siatkarki Developresu Rzeszów pozostały niepokonane w grupie A Ligi Mistrzyń. Po czwartej kolejce ich przewaga nad Lokomotiwem Kaliningrad wzrosła do trzech punktów.

Dotychczasowy bilans rzeszowianek to cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach. W pierwszym rewanżu podopieczne Stephane’a Antigi bez większych problemów pokonały SC Prometey Dnipro, najsłabszego spośród grupowych rywali.

Dzięki trzem punktom Developres umocnił się na prowadzeniu w grupie A. A to dzięki sensacji w drugim spotkaniu w którym Lokomotiw Kaliningrad przegrał w swojej hali z Dresdnerem SC 1:3. Malwina Smarzek, która wróciła do gry po przerwie spowodowanej chorobą, była najlepsza spośród skrzydłowych, zdobywając 15 punktów (36 proc. skuteczności). W tabeli prowadzi Developres (10 pkt.) przed Lokomotiwem (7), Dresdnerem (6) i Prometeyem (1).

Developres Rzeszów – SC Prometey Dnipro Kamienskie 3:0 (25:22, 25:23, 25:17)

Grupa Azoty Chemik Police – ŻOK Ub (fot. CEV)

Liga Mistrzyń. Chemik bez strat i bliżej awansu

Grupa Azoty Chemik Police walczy o wyjście z grupy Ligi Mistrzyń z drugiego miejsca. W czwartek policzanki zrobiły kolejny krok ku realizacji planu.

W grupie E poza zasięgiem rywalek jest Imoco Volley Conegliano, obrońca tytułu. Zadaniem Chemika jest zdobycie kompletu punktów w spotkaniach z mistrzami Węgier i Serbii. Na razie wszystko przebiega zgodnie w przewidywaniami, choć w wyjazdowym spotkaniu z ŻOK-iem Ub mistrzynie Polski straciły seta.

Po czterech kolejkach Chemik zajmuje drugie miejsce w grupie E. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Na razie drużyna z Polic jest na premiowanym miejscu. 2 lutego zagra na wyjeździe z Fatum Nyiregihaza.

Grupa Azoty Chemik Police – ŻOK Ub 3:0 (25:17, 25:19, 25:14)