KONCERTYPOZOSTAŁE

Warszawa. Król w debiucie na Finale WOŚP 2022

Koncerty

Do składu artystów występujących na Finale WOŚP organizator ma okazję dodać muzyków, którzy po raz pierwszy zaprezentują się podczas Letniej Zadymy w Środku Zimy.

W składzie finałowych kapel witamy artystę nietuzinkowego – Król wystąpi na Finale WOŚP w Warszawie.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR.

W 2014 roku Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (obydwa wydane zostały w roku 2015) oraz „Przez Sen”, który ukazał się rok później, „Przewijanie na podglądzie”, wydanym w 2018 roku a także ostatniego albumu „Nieumiarkowania”, który ukazał się w 2019 roku. Najnowsza płyta artysty ukazała się w 2021 roku.

„Dziękuję” czyli szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście Fryderyka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button