SIATKÓWKA

Puchar CEV: Developres Rzeszów w ćwierćfinale. PGE Skra Bełchatów niepokonana. Chemik Police bliżej 1/4 finału Ligi Mistrzyń

Klubowa siatkówka

Chemik Police jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń!

Wygrana na Węgrzech i walkower w meczu grupy C sprawił, że Grupa Azoty Chemik Police jest bliżej awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.

Zanim mistrzynie Polski zaczęły spotkanie z Fatum Nyiregyhaza, ich szanse na zajęcie jednego z trzech drugich miejsc gwarantujących wyjście z grupy, znacznie wzrosły. Przypomnijmy, że awans wywalczą drużyny, które wygrały grupy i trzy z najlepszych bilansem z drugich lokat. Okazało się, że policzankom jeden z najpoważniejszych rywali – Dynamo Moskwa. Rosyjski klub nie poleciał na mecz z Duklą Liberec na znak protestu przeciwko nieprzyznaniu czeskich wiz kilku członkom sztabu. W tym momencie Dynamo ma dwie porażki, a przed sobą wyjazdowy pojedynek z Igor Gorgonzolą Novara, zdecydowanym liderem. Chemik też zagra we Włoszech, z Imoco Volley Conegliano, lecz nawet przy porażce będzie lepszy od moskiewskiego rywala. Słabszy bilans ma też Lokomotiw Kaliningrad w grupie A, obecnie najgroźniejszy przeciwnik z drugim zespołów.

W ostatniej kolejce – 15 lutego – Grupa Azoty Chemik zagra na wyjeździe z Imoco Volley Conegliano.

Fatum Nyiregyhaza – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (18:25, 18:25, 13:25)

Siatkówka – Developres Rzeszów (fot. CEV)

Puchar CEV: Developres Rzeszów w ćwierćfinale

W rozgrywkach Ligi Mistrzyń siatkarki Developresu Rzeszów wygrały na wyjeździe z Dresdner SC 3:0 (25:19, 25:22, 26:24).

Dzięki temu przypieczętowały awans do ćwierćfinału, zajmując pewnie pierwsze miejsce w swojej grupie. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została przyjmująca Developresu Rzeszów, Kara Bajema.

PGE Skra Bełchatów (fot. CEV)

PGE Skra Bełchatów niepokonana w Pucharze CEV

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali rumuński CSM Arcada Galati 3:2 w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV. Rewanż 8 lutego w Rumunii. Zwycięzca tej pary zagra w półfinale z wygranym dwumeczu CEZ Karlovarsko – Tours VB.

Pierwszy mecz pomiędzy Zenitem Kazań i Kuzbassem Kemerowo, który był zaplanowany na 2 lutego w Kazaniu został przełożony z powodu przypadków koronawirusa w drużynie z Kemerowa. Kluby oraz CEV zdecydowały, że oba spotkania zostaną rozegrane 9 i 10 lutego w Kazaniu.

Wyniki i program meczów 1/4 finału Pucharu CEV:

CDV Guaguas Las Palmas – Vero Volley Monza 0:3 (15:25, 23:25, 23:25)
Zenit Kazań – Kuzbass Kemerowo 9 lutego
PGE Skra Bełchatów – CSM Arcada Galati 3:2 (25:21, 26:24, 19:25, 21:25, 15:13)
Tours VB – ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:22, 27:25, 25:22)

Mecze rewanżowe

09-02-2022 Vero Volley Monza – CDV Guaguas Las Palmas
10-02-2022 Kuzbass Kemerowo – Zenit Kazań
08-02-2022 CSM Arcada Galati – PGE Skra Bełchatów
10-02-2022 ČEZ Karlovarsko – Tours VB

ŁKS Commercecon wygrał, ale odpadł z Pucharu CEV

Złoty set zdecydował o tym, że ŁKS Commercecon pożegnał się z Pucharem CEV. Lepsza okazała się znacznie niżej notowana Mladost Zagrzeb.

Łódzka drużyna była zdecydowanym faworytem rywalizacji z chorwackim rywalem. Ma przecież w kadrze aktualną wicemistrzynię olimpijską, zawodniczkę z szerokiej kadry mistrza olimpijskiego, byłe i obecne reprezentantki Polski. Ostrzeżeniem był jednak pierwszy mecz, w którym Mladost sensacyjnie zwyciężyła w pięciu setach. W rewanżu ŁKS Commercecon wcale nie stał na straconej pozycji, mimo że pojechał do Chorwacji bez pierwszego trenera Michala Maska, odsuniętego od zespołu.

I sensacja stała się faktem, bo tak trzeba określić odpadnięcie ŁKS Commercecon w ćwierćfinale Pucharu CEV.

Mladost Zagrzeb – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (29:27, 21:25, 14:25, 25:20, 9:15), Złoty set: 15:11