INNESPORTY WALKI

PŚ U-20 w szabli. Zuzanna Lenkiewicz na podium

Szermierka

Sukces naszej szablistki, Zuzanny Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec).

Polka stanęła na podium Pucharu Świata juniorów, który odbył się w bułgarskim Płowdiw.

W swoim pierwszym pojedynku Zuzanna wyeliminowała Włoszkę Francescę Burli 15:14, następnie Kaitlyn Pak z USA 15:13. Kolejną wymagającą przeciwniczką okazała się Rumunka Amalia Covaliu, którą Polka pokonała 15:14. Miejsce na podium sosnowiczanka zapewniła sobie natomiast wygrywając z reprezentującą Uzbekistan Luisą Herrerą Lara (15:10). Naszą zawodniczkę zatrzymała dopiero Amerykanka Tatiana Nazlymov (4:15). W całych zawodach triumfowała Francuzka Toscane Tori, drugie miejsce zajęła Nazlymov a obok Zuzanny na najniższym stopniu podium stanęła Jenna Shoman z USA.

Zwycięzcą zawodów szablistów został, po wygranej we włoskim finale z Marco Stigliano, Edoardo Cantini. Tuz za nimi w klasyfikacji końcowej znaleźli się Rumun Radu Nitu i Todor Stoychev z Bułgarii. Najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowany został Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki), który był 44.

Ostatniego dnia szablowego Pucharu Świata w Płowdiw uczestnicy walczyli drużynowo. Oba nasze zespoły przegrały swoje mecze o awans do ćwierćfinałów, panie (Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Klaudia Malgrem, Zuzanna Porada) nie sprostały zespołowi Uzbekistanu (27:45).

Natomiast panowie (Marcel Broniszewski, Benedykt Denkiewicz, Krzysztof Kajor, Kacper Nowinowski) nie zdołali pokonać Bułgarów (34:45). Ostatecznie polskie szablistki zajęły 11. lokatę, szabliści uplasowali się oczko niżej.

W finale rywalizacji żeńskiej Włoszki pokonały Bułgarki, męskiej Francuzi byli lepsi od Uzbeków. W obu broniach trzecie miejsce wywalczyli Węgrzy.