PIŁKA RĘCZNA

Płock miastem-gospodarzem mistrzostw świata 2023 piłkarzy ręcznych

Polacy zagrają z wicemistrzami świata

Płock będzie Miastem Gospodarzem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które w 2023 roku zorganizują Polska i Szwecja.

Orlen Arena, która jest jednym z najważniejszych miejsc na mapie naszego szczypiorniaka, ugości 16 meczów turnieju.

Obiekt w Płocku będzie miejscem zmagań o Puchar Prezydenta. To rywalizacja, która od lat jest jednym z priorytetów szefa Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassana Moustafy. Jej celem jest promocja piłki ręcznej na wysokim poziomie oraz stworzenie możliwości walki o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do gry o medale mistrzostw świata.

Płock miastem-gospodarzem mistrzostw świata 2023 piłkarzy ręcznych (fot. pras.)

Puchar Prezydenta pierwszy raz pojawił się na światowym czempionacie w 2007 roku. Zdobywali go między innymi Norwegowie, Hiszpanie oraz Polacy. Dwa lata temu trofeum padło łupem Katarczyków. Kolejnego zwycięzcę poznamy w Płocku. Orlen Arena będzie oczywiście miejscem dekoracji zdobywcy Pucharu. Odbędzie się ona 25 stycznia 2023 roku.

– Płock jest jednym z najważniejszych miejsc na mapie polskiej piłki ręcznej. Miasto żyje sportem, a jego serce bije w rytmie wyznaczonym przez mecze szczypiorniaka. Niewiele jest miejsc z tak silną społecznością kibiców, działaczy oraz sympatyków naszego sportu – mówi prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

– Nasze miasto jest stolicą piłki ręcznej, więc tym bardziej jestem dumny, że znalazło się w prestiżowym gronie gospodarzy mistrzostw świata. Jestem przekonany, że mecze rozgrywane w Płocku dostarczą kibicom wielu niezapomnianych emocji – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Rywalizacja w Pucharze Prezydenta potrwa od 18 do 25 stycznia 2023 roku. To gwarantuje tydzień sportowych emocji na najwyższym poziomie. Orlen Arena ugości 16 z 61 meczów turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Jednym z Miast Gospodarzy mistrzostw świata są także Katowice, a Regionem Gospodarzem – Śląsk. Pozostałe poznamy jesienią.

Fani szczypiorniaka przedsmak wielkich emocji dostaną już w połowie marca, kiedy obiekt w Płocku będzie areną dwumeczu Polska – Szwecja. Podopieczni Patryka Rombla spróbują wziąć na współgospodarzach turnieju rewanż za spotkania, do których doszło na początku listopada w Malmo i Kristianstad.

Płock miastem-gospodarzem mistrzostw świata 2023 piłkarzy ręcznych (fot. pras.)

Seria starć naszej drużyny z wicemistrzami świata odbywa się w atmosferze definiowanej hasłem „Stick Together”, które jest oficjalnym sloganem turnieju.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button