ŁÓDŹ

Pijana wiozła niemowlę. Zderzyła się z samochodem ciężarowym

Łódzkie

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 31-latka, która kierując osobówką „na podwójnym gazie” doprowadziła do zdarzenia drogowego.

Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu. Na domiar złego przewoziła w pojeździe swoją 5-miesięczną córkę. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

1 grudnia 2023 roku tuż przed godziną 20.00 policjanci z pabianickiej (woj. łódzkie) „drogówki” interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Przygoń.

Na skrzyżowaniu ulic kierująca osobówką doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym. 31-latka wyjeżdżając z ulicy Kwiatowej w stronę Pabianic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Łasku scanii. Funkcjonariusze błyskawicznie dotarli na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zastali w rowie uszkodzone renault.

Samochód w rowie (fot. policja)

Kierująca czekała na przyjazd patrolu na pobliskiej stacji benzynowej. Miała pod opieką 5-miesięczne dziecko. Niemowlę znajdowało się w foteliku samochodowym. Wraz z matką zostało przewiezione karetką pogotowia do szpitala. Nie doznało widocznych obrażeń. W zdarzeniu nie ucierpiał również 45-letni kierujący samochodem ciężarowym. Mieszkaniec Łasku był trzeźwy.

Niestety okazało się, że mieszkanka gminy Łask kierowała osobówką „na podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,2 promila alkoholu w jej organizmie. Kierująca renault za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na pogorszenie koncentracji i zmniejszenie refleksu, co może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Nie narażaj siebie i innych!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Odebranie praw rodzicielskich tej matce, natychmiast dla dobra dziecka. Dodatkowo matka powinna trafić do więzienia na 25 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button