PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Polski Związek Piłki Nożnej

Paulo Sousa przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski, o czym poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Jako Zarząd podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji – zakomunikował prezes Cezary Kulesza.


51-letni Sousa zapłaci PZPN ok. 2 mln złotych odszkodowania.

Sousa i jego sztab nie otrzyma już zapłaty za grudzień. Kontrakty ekipy Portugalczyka obowiązywały do końca marca 2022 roku.

To wszystko miało kosztować (w tym przyszłe wypłaty za wynagrodzenia) ok. 4 miliony złotych.

Dlatego PZPN nie skieruje sprawy przeciw Sousie do FIFA czy Międzynarodowego Trybunału do spraw Sportu w Lozannie.

Ostatecznie Portugalczyk przyjął ofertę od brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Podpisał z nimi dwuletni kontrakt.
Flamengo myślało o zatrudnieniu m.in. Jorge Jesusa z Benfica Lizbona.

„Wszystkim z osobna dziękuję za to wzbogacające i zaszczytne doświadczenie. Zibiemu Bońkowi za możliwość pracy dla tego wspaniałego kraju, Polski. Piłkarzom dziękuję za naukę, ewolucję i ciężką pracę.

Dziękuję pracownikom PZPN za zorganizowanie nam zawsze najlepszych warunków do pracy na rzecz realizacji naszych celów. Fanom za wsparcie dla naszego zespołu w dobrych i trudnych czasach. Uwierzcie, ufajcie sobie i do zobaczenia w Katarze!” – napisał na Instagramie Paulo Sousa.

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej

„Decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej umowy z trenerem Paulo Sousą i jego współpracownikami zostały rozwiązane z dniem 29 grudnia 2021 roku. Porozumienie zawarte z byłym selekcjonerem oraz członkami jego sztabu gwarantuje Federacji odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

– Praca z reprezentacją Polski to wielki honor i przywilej. Dlatego nie mogło być naszej zgody na tak lekceważące podejście trenera do piłkarzy i współpracowników, a przede wszystkim do milionów kibiców, dla których kadra narodowa jest świętością. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski musi pełnić osoba, która oprócz odpowiedniego doświadczenia i umiejętności ma szacunek do tego stanowiska. Traktujemy tę sytuację jako cenną lekcję dla całego środowiska piłkarskiego, by w odpowiedni sposób od samego początku ułożyć współpracę z nowym szkoleniowcem – powiedział Cezary Kulesza.

Decyzja o wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski zostanie ogłoszona po zakończeniu rozmów z kandydatami.”

Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu tego roku. Wcześniejszy prezes PZPN Zbigniew Boniek go zatrudnił. Kontrakt ten obowiązywał do końca 2021 roku. Został on automatycznie przedłużony do końca marca, bo grę w barażach do mistrzostw świata w Katarze zapewnili sobie Polacy. 24 marca biało-czerwoni powalczą na wyjeździe z Rosją.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button