PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

MŚ 2023 w piłce ręcznej. Znamy pary eliminacji

28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn

11 stycznia 2023 roku rozpoczną się 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn, które zorganizują Polska i Szwecja.

Pierwszy gwizdek podczas meczu otwarcia w Katowickim Spodku usłyszymy za niecały rok.

To będzie największa impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej. Turniej potrwa od 11 do 29 stycznia.

Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

ERGO ARENA Gdańsk była już areną pierwszego test eventu: 4 Nations Cup z udziałem Polski, Tunezji, Holandii oraz Japonii. Kolejnym będzie dwumecz Polska – Szwecja, do którego dojdzie 17-19 marca w płockiej Arenie.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Wszystkie areny czekają jeszcze na ostateczne inspekcje.

– Hasło „Stick Together” to sygnał, że chcemy trzymać się razem z kibicami z całego świata. Czekamy na sportowy spektakl przy pełnych trybunach. Wierzymy, że turniej będzie promocją piłki ręcznej oraz wszystkich Miast i Regionów Gospodarzy – mówi dyrektor turnieju MŚ 2023 w Polsce Grzegorz Gutkowski.

Losowanie odbędzie się 2 lipca w Katowicach. Spodek ugości zarówno pierwszy mecz, jak i ceremonię otwarcia turnieju. Weekend finałowy odbędzie się w Sztokholmie.

MŚ 2023 na konferencji w Budapeszcie

Prezentacja 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn, które za rok zorganizują Polska i Szwecja, była ważnym punktem oficjalnej konferencji prasowej podsumowującej EHF Euro 2022 w Budapeszcie.

Gospodarzem meczu i ceremonii otwarcia MŚ 2023 będą Katowice. Finał odbędzie się na Tele2 Arena w Sztokholmie.

Szczegóły dotyczące nadchodzącego turnieju dzięki gościnności Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) przedstawił w Budapeszcie Dyrektor turnieju MŚ 2023 w Szwecji Krister Bergstrom. Polskę podczas oficjalnej konferencji prasowej reprezentowali Pierwszy Wiceprezes Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Bogdan Sojkin i Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP Monika Listkiewicz.

– Planując komunikację naszych mistrzostw musieliśmy wziąć pod uwagę to, co wydarzyło się na świecie w ciągu ostatnich dwóch lat. Chcemy więc przekazać wszystkim fanom oraz ludziom na całym świecie, że musimy trzymać się razem. Stąd hasło turnieju: „Stick Together”. Nadszedł czas, żebyśmy razem współpracowali jeszcze mocniej, ponad granicami – wyjaśniał Bergstrom.

Konferencji, która była także podsumowaniem EHF Euro 2022 oraz zapowiedzią kolejnych turniejów organizowanych przez europejską federacją, towarzyszyło także losowanie fazy play-off eliminacji MŚ 2023. Awans już dziś mają zapewnieni m. in. gospodarze (Polska, Szwecja), mistrzowie świata (Dania) oraz najlepsze drużyny europejskiego czempionatu (Norwegia, Francja, Hiszpania).

Ceremonia losowania fazy grupowej MŚ 2023 odbędzie się 2 lipca w Katowicach. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w tamtejszym Spodku. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock. Droga do walki o medale powiedzie przez Gdańsk, który ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych poznamy już niebawem.

Faza play-off eliminacji MŚ 2023 w strefie europejskiej – pierwsza runda (16/17.03, 19/20.03)

Ukraina – Finlandia

Włochy – Słowenia

Portugalia – Szwajcaria

Austria – Estonia

Grecja – Bośnia i Hercegowina

Macedonia – Rumunia

Izrael – Litwa

Słowacja – Belgia

Wyspy Owcze – Białoruś

Faza play-off eliminacji MŚ 2023 w strefie europejskiej – druga runda (13/14.04, 16/17.04)

Rosja – Słowacja/Belgia

Ukraina/Finlandia – Chorwacja

Grecja/Bośnia i Hercegowina – Czarnogóra

Portugalia/Szwajcaria – Holandia

Włochy/Słowenia – Serbia

Niemcy – Wyspy Owcze/Białoruś

Czechy – Macedonia/Rumunia

Austria/Estonia – Islandia

Izrael/Litwa – Węgry
(ZPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button