SPORTY WALKI

Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA. Dwójka Polaków powalczy o złoto

Serbia

W czwartym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 piątka polskich zawodników rywalizowała w półfinałach turnieju.

Magdalena Czaban i Michał Borowski wygrali swoje pojedynki i będą walczyć o złote medale mistrzostw świata. Paulina Wiśniewska, Paulina Kontna i Dominika Steczkowska kończą zawody z brązowymi medalami.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W czwartym dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska, Magdalena Czaban i Dominika Steczkowska. Michał Borowski pokonał swojego rywala na punkty, a Magdalena Czaban wygrała przez poddanie. Oboje więc awansowali do finałów mistrzostw. Pozostałe panie musiał dziś uznać wyższość swoich przeciwniczek i kończą zawody z brązowymi medalami.

Magdalena Czaban jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w kadrze Polski. W finale turnieju w Serbii, powalczy o drugi tytuł mistrzostw świata. Po raz pierwszy Polka wywalczyła złoto mistrzostw świata w roku 2019. W tym samym roku zdobyła też tytuł mistrzyni Europy, który wywalczyła również w roku 2021 i 2022.

Michał Borowski ma na swoim koncie kilkadziesiąt amatorskich pojedynków. Po raz pierwszy bierze jednak udział w mistrzostwach świata. Podczas mistrzostw Europy, które odbyły się we wrześniu roku 2022 wywalczył srebro.

Oficjalne wyniki czwartego dnia zmagań:

Seniorzy:

1. Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Victoria Anthony (USA) przez poddanie, 2:21, runda 3

2. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Raquel Gonzalez Garcia (Hiszpania) pokonała Paulinę Wiśniewską niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)

3. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Nikolija Milosevic (Serbia) pokonała Paulinę Kontną przez duszenie, 1:15, runda 2

Juniorzy:

1. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Eva Erdelyiova (Słowacja) pokonała Dominikę Steczkowską przez poddanie, 1:26, runda 1

2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Altina Zenuni (Niemcy) jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)

MMA. Michał Borowski (fot. IMMAF)

Cztery tryumfy Polaków w kolejnym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 polscy zawodnicy stoczyli cztery pojedynki i wszystkie wygrali. Trzy panie z reprezentacji wyłonionej przez Stowarzyszenie MMA Polska dosłownie rozgromiły swoje przeciwniczki.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W trzecim dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska i Magdalena Czaban. Michał Borowski zwyciężył na punkty, natomiast wszystkie panie rozbiły swoje rywalki przed czasem. Cała czwórka zawodników awansowała tym samym do półfinałów i w kolejnych dniach zawalczy o wejście do finału mistrzostw świata.

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

Seniorzy:

1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Mathilde Aschenbrenner (Francja) przez poddanie, 1:11, runda 2
2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Paulina Kontna pokonała Ellen Karlsson (Szwecja) przez TKO, 2:09, runda 1
3. Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Khushboo Nishad (Indie) przez TKO, 1:55, runda 1

Juniorzy:

1. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Kyle’a Mayocchi (Australia) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Kolejne zwycięstwa Polaków na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA

W drugim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 polscy zawodnicy stoczyli cztery pojedynki. Kadrowicze wyłonieni do reprezentacji przez Stowarzyszenie MMA Polska odnieśli w nich dwa zwycięstwa.

W drugim dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Mikołaj Andrzejczak, Paulina Wiśniewska i Brajan Przysiwek. Michał Borowski już w drugiej rundzie pojedynku rozbił rywala ciosami. Jeszcze szybciej z przeciwniczką poradziła sobie Paulina Wiśniewska, brązowa medalistka poprzednich mistrzostw świata, która zakończyła pojedynek w drugiej minucie walki. Brajan Przysiwek i Mikołaj Andrzejczak, którzy wczoraj wygrali swoje pojedynki, tym razem musieli uznać wyższość przeciwników i odpadli z turnieju.

Oficjalne wyniki drugiego dnia zmagań:

Seniorzy:

1. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) – Qosim Sardorov (Tadżykistan) pokonał Brajana Przysiwka jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-22, 30-27)
2. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Megan Hamil (Irlandia) przez TKO, 1:23, runda 1

Juniorzy:

1. Waga półśrednia – 77,1 kg (170 lbs) – Alexandr Ivashkin (Kazakhstan) pokonał Mikołaja Andrzejczaka przez TKO, 2:14, runda 2
2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Stefana Gilge (Namibia) przez TKO, 0:46, runda 2

Pierwsze wygrane Polaków na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022. W inauguracyjnym dniu zawodów walczyło czterech reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego. Wydarzenie odbywa się w Serbii. W pierwszym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Mikołaj Andrzejczak, Krystian Kowalczyk, Brajan Przysiwek i Maciej Rębacz. Mikołaj Andrzejczak w pięknym stylu rozpoczął zmagania nokautując swojego rywala w drugiej rundzie pojedynku. Brajan Przysiwek pewnie wygrał swój pojedynek na punkty. Natomiast Krystian Kowalczyk i Maciej Rębacz musieli uznać wyższość przeciwników w klatce.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

Seniorzy:

1. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) – Brajan Przysiwek pokonał Viktora Kovaca (Słowacja) jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 30-26)

2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Serghei Cheles (Mołdawia) pokonał Macieja Rębacza jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Juniorzy:

1. Waga półśrednia – 77,1 kg (170 lbs) – Mikołaj Andrzejczak pokonał Josepha Bartona (Nowa Zelandia) przez TKO, 0:14, runda 2

2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Ashyrbaev Nursultan (Kirgistan) pokonał Krystiana Kowalczyka niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 30-27)

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. W Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata IMMAF 2023 (fot. org.)

Kadra Polski – Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA

Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 odbędą się w Belgradzie w hali Štark Arena w dniach 11-17.02.2023 r. Ma to być największe wydarzenie w historii organizacji International Mixed Martial Arts Federation, która jest globalnym ciałem zarządzającym amatorskim MMA na świecie. W turniejowej rywalizacji ma wziąć udział 550 sportowców z 63 krajów.

Ostatecznie polska kadra będzie składać się z dziewięciu zawodników i zawodniczek. Niestety Karol Durszlewicz i Blanka Stępień musieli wycofać się z zawodów ze względów zdrowotnych. Natomiast do reprezentacji dołączył Mikołaj Andrzejczak, który będzie rywalizował w kategorii juniorów, w wadze półśredniej. Zawodnicy w trakcie turnieju będę wspierani przez trenera Szymona Bońkowskiego i Michała Mankiewicza.

Skład kadry przedstawia się następująco:

Seniorzy:

Magda Czaban – waga atomowa 47,7kg (105 lb)
Paulina Kontna – waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Paulina Wiśniewska– waga musza 56,7 kg (125 lb)
Brajan Przysiwek – waga średnia 83,9 kg (185 lb)
Maciej Rębacz – waga lekka 70,3 kg (155 lb)

Juniorzy:

Dominika Steczkowska – waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Michał Borowski – waga lekka 70,3 kg (155 lb)
Krystian Kowalczyk – waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Mikołaj Andrzejczak – waga półśrednia – 77,1 kg (170 lbs)

Kadra Polski ma za sobą udany występ Mistrzostwach Europy IMMAF 2022, które odbyły się pod koniec września we Włoszech. Reprezentanci Polski stoczyli 25 pojedynków i zdobyli 6 medali. Magdalena Czaban wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w wadze słomkowej seniorów. Dominika Steczkowska zdobyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Paulina Kontna zakończyła turniej ze srebrnym medalem seniorskiej kategorii koguciej. Karol Durszlewicz zdobył brąz w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej. W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła zawody na miejscu czwartym wśród seniorów i trzecim wśród juniorów.