SKOKI NARCIARSKIE

Mistrzostwa Polski w skokach w Zakopanem odwołane. To ta trójka pojedzie na Turniej Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Ze względu na panujące niekorzystne warunki wietrzne zaplanowane na 22 grudnia indywidualne Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem nie doszły do skutku.

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił także, kto jest pewny wyjazdu na Turniej Czterech Skoczni.

Kadra kobiet w skokach narciarskich (fot. PZN)

Prognozy przed zawodami nie były korzystne, w związku z czym oficjalne serie treningowe zostały przesunięte na późniejsze godziny. Jury zawodów o godzinie 16:15 zdecydowało o odwołaniu konkursu kobiet, zaś o 17:00 zapadła decyzja odnośnie odwołania rywalizacji mężczyzn.


– Warunki wietrzne były naprawdę złe. Nie było dziś szans na skoki przy silnym wietrze z niekorzystnego kierunku. Myślę więc, że była to słuszna decyzja, by zadbać o bezpieczeństwo skoczków – przyznał po decyzji jury trener Kadry Narodowej A w skokach narciarskich, Thomas Thurnbichler.

Polscy skoczkowie (fot. PZN)

Austriak zdradził również, kto może być pewnym wyjazdu na 72. Turniej Czterech Skoczni, który rozpocznie się już za kilka dni w niemieckim Oberstdorfie.


– Jeśli Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł będą zdrowi to pojadą na Turniej Czterech Skoczni. Mamy dwóch zawodników, którzy zostali w domu ze względu na chorobę – to Paweł Wąsek i Dawid Kubacki. Są też Andrzej Stękała, Maciej Kot, czy Kuba Wolny. Oni mogą zastąpić dwóch chorych skoczków. Ostateczna decyzja zostanie podjęta 25 grudnia – podsumował Thurnbichler.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button