FESTIWALEKONCERTY

Mery Spolsky zagra na Pol’and’Rock Festival 2024. „Spełnię swoje marzenie”

Najpiękniejszy Festiwal Świata

Mery Spolsky to artystka totalna, obok której trudno przejść obojętnie.

Otwarcie mówiła, że występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata jest jej ogromnym marzeniem. I to marzenie spełni się już tego lata podczas jej koncertu na Małej Scenie 30. Pol’and’Rock Festival.

Zarówno muzyka, teksty, przekaz jak i warstwa wizualna są dla Mery Spolsky tak samo ważne. Jej koncerty są świętem wszystkich tych dziedzin sztuki. Mery Spolsky jest specjalistką od elektronicznych, tanecznych brzmień. Każdym kolejnym albumem umacnia swoją pozycję w czołówce polskich artystów. Jak sama mówi – chce jej się wszystkiego – więc ciągle eksperymentuje i poszukuje nowych form artystycznego wyrazu. Tworzy jedyne w swoim rodzaju uniwersum Spolsky pełne różnorodności, akceptacji i wolności.

Zadebiutowała albumem „Miło Było Pana Poznać” (2017), a następnie umocniła swoją pozycję płytą „Dekalog Spolsky” (2019), na której znalazła się przebojowa „Bigotka”. Mery Spolsky dała się poznać jako nieprzeciętna tekściarka. Wykorzystując swój talent literacki w 2021 wydała książkę pt. „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, która sprzedała się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Następnie nagrała nowatorski audiobook, zamieniając rozdziały na piosenki.

Kilkukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka, zdobyła tytuł Kobiety Roku miesięcznika Glamour, jest także laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Zagrała setki koncertów, w tym na największych i najważniejszych festiwalach w kraju. Spełniła swoje marzenie, grając support przed zespołem Coldplay na Stadionie Narodowym. Dzięki wyjątkowej charyzmie Świetnie sprawdziła się także w roli prowadzącej, między innymi podczas Top of the Top Sopot Festival czy Gali rozdania Fryderyków.

Obecnie artystka promuje swój trzeci album „EROTIK ERA”. Tym razem przygląda się tematom dotyczącym seksualności, ciałopozytywności, wstydu, relacji, oczekiwań wobec kobiet i daje temu bezkompromisowy wyraz w swoich tekstach oraz teledyskach.

30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki.

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są: CelKilt, Clawfinger, Electric Callboy, Enej, Flapjack, Flogging Molly, Guano Apes, Kasia Kowalska, Less Than Jake, MEUTE, Modestep, Motionless In White, Myrath, Sick Of It All, T.Love, The Warning oraz Orkiestra Dorosłych Dzieci.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button