WARSZAWA

Uszkodzili skrzynki pocztowe. Jeden z nich dumnie prężył się przed kamerą

Piaseczno

Zarzut uszkodzenia mienia o wartości ponad 15 tysięcy złotych usłyszało trzech mieszkańców Piaseczna, którzy w weekend majowy pojawili się na jednym z osiedli mieszkaniowych.

Mężczyźni poszli na imprezę do koleżanki, a wypity na niej alkohol odebrał najwidoczniej racjonalne myślenie i dodał odwagi, ponieważ po jej zakończeniu mężczyźni zamiast udać się do domu, postanowili uszkodzić skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe.

Tuż po weekendzie majowym w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pojawiła się przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej jednego z osiedli mieszkaniowych w Piasecznie. Kobieta poinformowała, że w nocy – 3 maja 2024 roku – na jednej z klatek schodowych, uszkodzone zostały skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe, a przebieg tego zdarzenia oraz wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Zgłaszająca wartość poniesionych strat oszacowała na ponad 15 tysięcy złotych.

W sprawę natychmiast włączyli się funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału kryminalnego, a ustalenie kim są sprawcy nie zajęło im wiele czasu. Okazało się, że za uszkodzenie mienia odpowiedzialni są trzej młodzi mieszkańcy Piaseczna w wieku: 20, 22 i 23 lat, którzy zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania zaledwie kilka dni po zdarzeniu.

Mężczyźni przyznali się do tego co zrobili, wyjaśniając, że z feralnej nocy za wiele nie pamiętają. Wybrali się na imprezę do koleżanki, kiedy jednak z niej wyszli, zamiast iść do domu, postanowili uszkodzić skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe, po czym jeden z nich dumnie prężył się przed kamerą. Tego wieczoru żaden z mężczyzn nie czuł wstydu.

Skrucha jednak przyszła, tylko było już na nią zdecydowanie za późno, bo pojawiła się w momencie usłyszenia zarzutów karnych.

To zdarzenie niech będzie przestrogą i powodem do refleksji dla innych osób. Niszczenie mienia nie powinno być powodem do dumy. Alkohol jak widać osłabił wewnętrzne hamulce mężczyzn, którzy po jego spożyciu zrobili to, czego z całą pewnością nie zrobiliby nigdy na trzeźwo. Konsekwencje tego zachowania będą jednak odczuwalne przez długi czas, ponieważ na karcie karnej wszystkich mężczyzn pojawią się pierwsze wpisy, a popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w sprawie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie (woj. mazowieckie).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button