FESTIWALEKONCERTY

Adrian Sherwood w line-upie Pol’and’Rock Festival 2024

30. Pol'and'Rock Festival

Mistrz dubu i produkcji muzycznej, Adrian Sherwood, dołącza do składu 30. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Adrian Sherwood, brytyjski DJ i producent muzyczny urodzony w 1958 roku, to postać niezwykle wpływowa i innowacyjna na brytyjskiej scenie reggae. Jego wytwórnia On-U Sound znana jest z kreowania charakterystycznego połączenia dubu, rocka i muzyki tanecznej różnych kultur, który zawładnął zarówno światem roots, jak i głównym nurtem pop. Sherwood przyczynił się do fuzji sceny post-punk i reggae, produkując wydawnictwa dla takich zespołów jak Slits czy The Fall, które zyskały rozpoznawalność dzięki dubowemu stylowi Sherwooda.

Sherwood kontynuował swoje eksperymenty muzyczne przez lata, współpracując z legendami reggae takimi jak Lee „Scratch” Perry oraz artystami z zupełnie innych gatunków, takimi jak Nine Inch Nails. Jego solowe albumy, takie jak „Never Trust a Hippy” czy „Becoming a Cliché”, stanowią odbicie jego niezależności i kreatywności w tworzeniu unikatowego dubowego brzmienia.

Adrian Sherwood przesunął granice gatunków muzycznych, eksplorując reggae, post-punk, muzykę industrialną i basową. Jego nazwisko kojarzone jest z przełomowymi produkcjami, zarówno w mainstreamie, jak i w bardziej eksperymentalnych kręgach muzycznych. Sherwood nadal pozostaje w centrum uwagi jako producent, kurator i twórca, kontynuując swoje eksploracje dźwięku i współpracując z różnorodnymi artystami. Jego występ na 30. Pol’and’Rock Festival będzie okazją do doświadczenia fascynującego połączenia gatunków i artystycznych inspiracji.

30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki.

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są: Flogging Molly, T.Love, Guano Apes, Flapjack, Clawfinger, Sick Of It All, CelKilt, Motionless in White, Electric Callboy, Myrath, Kasia Kowalska, The Warning, Less Than Jake, MEUTE, Modestep, Enej, Orkiestra Dorosłych Dzieci, Paktofonika Live Band, Mery Spolsky, Zenek Kupatasa, Coma, Transgresja, Krzysztof Sokołowski i Rotting Christ.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button