BIEGIINNELEKKOATLETYKA

ME U23 w Gävle. Mateusz Borkowski i żeńska sztafeta 4 x 400 metrów ze złotymi medalami

Mistrzostwa Europy U23 w Gävle

Za nami mistrzostwa Europy do lat 23 w szwedzkim Gävle.

14 lipca złote medale zdobyli Mateusz Borkowski oraz żeńska sztafeta 4 x 400 metrów.

Kolejne krążki powędrowały na szyje:

– srebro dla Olgi Niedziałek,
– brąz dla Norberta Kobielskiego,
– brąz Oskara Stachnika,
– brąz dla damskiej sztafety sprinterskiej.

W biegu na 800 metrów Mateusz Borkowski złoto zdobył z czasem 1:48.75.

W biegu rozstawnym 4 x 400 metrów złoto wywalczyły Karolina Łozowska oraz trio Natalii – Wosztyl, Widawska i Kaczmarek. Z czasem 3:32.56 wyprzedziły Brytyjki.
Polki obroniły tytuł, który dwa lata temu na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy zdobyły ich koleżanki.

W chodzie na 20 kilometrów srebrny medal zdobyła Olga Niedziałek (1:35.54). Wygrała Turczynka Ayşe Tekdal, a trzecią na mecie była Jana Smerdowa.

Norbert Kobielski skacząc na wysokość 2.23 zapełnił sobie ostatnie miejsce na podium. Mistrzem Europy został Maksim Niedasiekau (2.27), który po dogrywce pokonał brytyjskiego rywala Toma Galea (2.25).

Dyskobol Oskar Stachnik z brązem. Polak rzucił na 58.71. Zwycięzcą został Słoweniec Kristjan Čeh z 63.82. Drugi Białorusin Bahutski osiągnął 60.01.

Klaudia Siciarz, Marlena Gola, Martyna Kotwiła oraz Ewa Swoboda uzyskały czas 44.08 i to pozwoliło zająć trzecie miejsce w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów.

W klasyfikacji medalowej Polska z sześcioma złotami oraz trzema srebrami i brązami zajęła drugie miejsce przed ekipą niemiecką.

Pierwszy raz w historii rozgrywanych od 22 lat mistrzostw Polska zdobyła aż 6 złotych krążków.

Kolejne mistrzostwa Europy do lat 23 odbędą się od 8 do 11 lipca 2021 roku w norweskim Bergen.