ŁÓDŹ

Łódź. „Panie Suski i Terlecki, my w Unii zostajemy!”

Łodzianie za Unią Europejską

Łodzianie opowiadają się za członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Rada Miejska w Łodzi wyraża głęboki sprzeciw wobec sformułowań wypowiedzianych przez posła Marka Suskiego oraz wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – W zeszłym tygodniu poseł Marek Suski oznajmił, że mamy w Polsce „okupację brukselską” i że będziemy z tym walczyć. Nie zgadzamy się na ten antyunijny język, nie zgadzamy się na mówienie, że członkostwo Polski w UE jest okupacją brukselską. Jest to, po pierwsze, policzek dla polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej, którzy walczyli z okupantami, tymi prawdziwymi. Jest to policzek dla wszystkich ofiar II wojny światowej i w końcu jest to policzek dla nas wszystkich, którzy dzisiaj budujemy nowoczesną Polskę, którzy chcemy żyć w otwartej Europie i której częścią chcemy być, ponieważ jest to nasza wolna wola.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Ponieważ nie zgadzamy się z tą nowomową pisowską, przygotowaliśmy stanowisko Rady Miejskiej, które będziemy chcieli zaprezentować na jutrzejszej sesji i poprosić radnych o przyjęcie takiego stanowiska, które jasno stwierdza, że łodzianie opowiadają się za członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Prawo i Sprawiedliwość, ustami jednego ze swoich najwyżej postawionych polityków, czyli wicemarszałka Terleckiego, mówi, że powinniśmy podjąć kategoryczne kroki do walki z Unią Europejską, w drugiej części zdania podaje przykład Wielkiej Brytanii, która, nie zgadzając się na dyktaturę Brukseli, z Unii wystąpiła. My dziś chcielibyśmy wiedzieć, czy to jest początek „polexitu” i chcemy jasno powiedzieć, że my takiemu „polexitowi” się sprzeciwiamy. Przypomnę, że kiedy Wielka Brytania rozpoczynała swoje rozmowy o wyjściu z Unii Europejskiej, to też wszyscy mówili, że to jest tylko straszenie i my, jako radni miejscy, boimy się, że PiS też taką kampanię zaczyna.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Nie możemy być bierni i patrzeć na ten język nienawiści, pogardy, atakowania Unii Europejskiej, zohydzania jej w oczach łodzian, jak i wszystkich Polaków. Całe pokolenia Polek i Polaków marzyły o tym, aby Polska stała się częścią Wspólnot Europejskich. Teraz, na naszych oczach, prowadzona jest nagonka, ze strony czołowych polityków PiS i rozpoczął się proces wyprowadzania nas z Unii Europejskiej. Tak jak kilka lat temu mówiliśmy o „polexicie”, to ten „polexit” dzieje się na naszych oczach.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button