PIŁKA NOŻNA

Liga Mistrzów UEFA. Raków Częstochowa awansował do II rundy

Polskie kluby piłkarskie

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w rewanżowym meczu z Florą Tallinn. Dzięki temu awansował do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

W drugiej połowy z piłką do przodu ruszył Zoran Arsenić, który wypatrzył Łukasza Zwolińskiego, a ten otworzył wynik spotkania, zdobywając swoją pierwszą bramkę w czerwono-niebieskich barwach. „Zwolak” miał jednak ochotę na więcej i w 59. minucie wykorzystał podanie Frana Tudora, drugi raz wpisując się na listę strzelców.

Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Giannis Papanikolaou, który pięknym uderzeniem w samo okienko ustalił wynik spotkania.

Pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się w środę, 26 lipca o godzinie 20:15 na stadionie przy Limanowskiego 83 w Częstochowie. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później na boisku rywala.

Medaliki zagrają ze zwycięzcą pary Lincoln Red Imps / Qarabağ FK. Rywala poznamy w środę.

Flora Tallinn – Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: Zwoliński 47′ 59′, Papanikolaou 85′

Raków: Kovačević – Svarnas, Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Lederman, Tudor (79. Wdowiak), Jean Carlos (79. Sorescu), Cebula (68. Kochergin), Nowak (68. Yeboah), Zwoliński (68. Piasecki)

Flora: Grünwald – Hussar, Kuusk, Seppik (83. Sapovalov), Lilander, Miller, Vassiljev, Alliku, Kuraksin (68. Lipp), Reinkort (62. Mihhailov), Ojamaa