LOTNICZE NEWSY

Letni wypoczynek z Lufthansa Group. Nadmorskie kraje czekają na turystów z Polski

Morze Śródziemne i Atlantyk – nadmorski wypoczynek

Głód podróży i tęsknota za letnim wypoczynkiem z prawdziwego zdarzenia zaczyna coraz mocniej dawać się we znaki.

Wraz ze stopniowym łagodzeniem restrykcji i ograniczeń związanych z podróżowaniem, cieszenie się latem przy dźwięku fal bijących o brzeg oraz morskiej bryzie, stało się realną możliwością.

  • Łagodzenie restrykcji związanych z podróżowaniem pozwala zaplanować letni wypoczynek,
  • Pasażerowie z Polski mają do dyspozycji wiele słonecznych kierunków, w tym Grecję, Portugalię i Maltę,
  • Do października 2020 r. linie lotnicze należące do Lufthansa Group zaoferują 140 cotygodniowych połączeń z Polski.

Z początkiem lipca do rozszerzonej siatki połączeń oferowanych przez Lufthansa Group dołączyło wiele słonecznych kurortów i miast w Grecji, Portugalii oraz na Malcie, ponownie otwartych dla turystów z Polski.

„Przywrócenie tras oferowanych z polskich lotnisk to ważny krok zarówno dla naszych pasażerów, jak i dla Lufthansa Group”, powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce. „Dzięki lotniskom przesiadkowym Lufthansa Group podróżni zyskują dostęp do szerokiej, międzynarodowej siatki połączeń i wielu popularnych kierunków wakacyjnych”.

Bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz pracowników jest największym priorytetem Lufthansa Group. Z tego powodu wszelkie procedury obwiązujące podczas całej podróży są i nadal będą na bieżąco uaktualniane, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo. Lufthansa oferuje pasażerom wygodną możliwość przejścia szybkiego testu na obecność koronawirusa na lotniskach we Frankfurcie oraz w Monachium, by mogli podjąć decyzję o kontynuowaniu podróży lub pozostaniu w Niemczech w celu uniknięcia kwarantanny. Laboratoria testowe prowadzone są przez firmy partnerskie – Centogene na lotnisku we Frankfurcie oraz Medicare w Monachium. Od 4 maja na pokładach samolotów linii należących do Lufthansa Group wszystkich pasażerów obowiązuję nakaz noszenia maseczek ochronnych, które powinni zakładać również podczas pobytu na lotnisku.

Cuda Grecji

Grecja to niezwykły kraj, w którym nowoczesność przenika się z tradycją sięgającą kilku tysięcy lat. Spacer pośród zabytków kontynentalnej Grecji, jak ateński Akropol, pozwala zetknąć się ze śladami jednej z najstarszych na świecie cywilizacji i kolebką europejskiej kultury.

Ateny, same w sobie pełne historii, są wrotami nie tylko do atrakcji kontynentalnej Grecji. Poprzez port w Pireusie i kursującym stąd promom oraz wodolotom oferują także szybki dostęp do Wysp Sarońskich – malowniczych i mniej popularnych wśród turystów zorganizowanych wycieczek. Egina, Salamina, Poros czy malownicza Hydra, ukochana wyspa Leonarda Cohena i wielu innych artystów – to tylko niektóre z nich.

Na Hydrze obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a miejscowi poruszają się na grzbietach osiołków i innych zwierząt jucznych, co nadaje wyspie wyjątkowego klimatu.

Egina, zwana „plażą Aten” ze względu na bliskość do stolicy Grecji, znana jest także z upraw orzechów pistacjowych. Jest ona również dogodnym punktem wypadowym na inne Wyspy Sarońskie; ma też wygodne połączenia z Pireusem (podróż promem to półtoragodzinny rejs, wodolotem zajmie on 45 minut).

Rejsy do Aten i Salonik realizowane są z lotnisk przesiadkowych we Frankfurcie oraz Monachium.

Z obu lotnisk dostać się można również do Iraklionu, malowniczej miejscowości położonej na Krecie – największej greckiej wyspie łączącej w sobie unikalny górski klimat z komfortem nadmorskich kurortów. Kreteńska atmosfera jest unikatowa, nic więc dziwnego, że mieszkańcy wyspy bardzo cenią swoją odrębność.

Kreta nie jest jedyną grecką wsypą, na którą pasażerowie mogą udać się w podróż Lufthansą. Z lotniska w Monachium przewoźnik dociera także na Zakintos oraz Rodos, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich turystów.

Może Morze, może Malta?

Morze Śródziemne usiane jest ponad dwustoma wyspami, ale tylko jeden z archipelagów jest autonomicznym państwem. Malta wita turystów pięknymi plażami, jak choćby Zatoką Świętego Piotra i przepiękną Błękitną Laguną.

To także miejsce o historii sięgającej 3500 r. p.n.e. Z tego bowiem okresu pochodzą megalityczne świątynie, spośród których najstarszym i najlepiej zachowanym kompleksem jest Ġgantij, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNECSO. Na Malcie znajdzie się także coś dla tych, którzy szukają nowoczesnych inspiracji – bogata kolekcja sztuki współczesnej otwarta jest dla zwiedzających w St. John’s Cavalier Art Centre.

Portugalia – dla miłośników historii i aktywnego wypoczynku wśród fal

Atlantyckie wybrzeża Portugalii niektórych onieśmielają, a dla innych stanowią wyzwanie. Oceaniczne fale przyciągają tu miłośników sportów wodnych z całego świata. Kraj uchodzi za raj dla surferów, bo to właśnie tu, na ponad 800 kilometrach oceanicznej linii brzegowej, znajdują się najlepsze spoty w całej Europie i jedne z najlepszych na świecie, wśród których każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Stolica i okolice to rejon, gdzie można znaleźć coś dla ducha i dla ciała – na przykład zwiedzając historyczną Lizbonę i pobliską Sintrę, z jej mauretańskim pałacem.

W odległości 40 minut od Lizbony podróżni znajdą najpopularniejsze plaże i surf spoty w okolicy, takie jak Carcavelos i Costa de Caparica. To idealne miejsce na wypoczynek na plażach usianych masą knajpek, szkół surfingowych, kitesurfingowych czy SUP oraz dogodnymi wypożyczalniami desek. W każdym prawie miejscu można też dołączyć do szkoły jogi. Wszystkie te atrakcje są łatwo dostępne za pośrednictwem podmiejskich kolejek.

W okolicy Lizbony znajduje się także wiele innych spotów do surfingu, na czele z Sao Pedro de Estoril, Gincho i popularną Ericeirą. Na miłośników relaksu czeka wyspa Madera, położona na Oceanie Atlantyckim. Lufthansa Group oferuje rejsy z Frankfurtu i Monachium zarówno do Lizbony, Porto i Faro, jak i do Fuchal na Maderze.

Lufthansa Group w Polsce

Z początkiem lipca Lufthansa Group znacznie rozszerzyła ofertę połączeń z Polski. Do października uruchomi ona 140 cotygodniowych rejsów z 6 polskich lotnisk: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz Poznania, umożliwiając pasażerom z całego kraju korzystanie z międzynarodowej siatki połączeń.

Planując podróż, pasażerowie powinni wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button