TENIS

Turniej Kozerki Open. Majchrzak w podwójnej koronie. Szoszyna najlepsza

PZT Polish Tour

Turniej Kozerki Open za nami. Podczas zawodów zaliczanych do cyklu PZT Polish Tour najlepsi okazali się Anastazja Szoszyna (nr 2) i Kamil Majchrzak (nr 1).

Piotrkowianin oprócz tytułu w singlu, wygrał również finał debla wraz z Janem Zielińskim. Mistrzyniami gry podwójnej zostały Katarzyna Piter oraz Joanna Zawadzka.

Kamil Majchrzak (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Udany rewanż na Danielu Michalskim za półfinał Narodowych Mistrzostw Polski wziął Kamil Majchrzak. We wtorkowym pojedynku o tytuł reprezentant Polski nie dał żadnych szans swojemu młodszemu koledze z kadry. Piotrkowianin wykorzystał wskazówki trenera Tomasza Iwańskiego i swoją grę oparł na doskonałym serwisie oraz szybkim kończeniu akcji uderzeniami z forhendu. 20-letni warszawianin w meczu finałowym grał bardzo zachowawczo, nie potrafił przejąć inicjatywy, co przełożyło się na końcowy wynik – 6:1, 6:4 dla Majchrzaka.

– Wyciągnąłem wnioski po meczu w Bytomiu. Grałem bardziej agresywnie, a dodatkowo moją grę wspierał dobry serwis, dzięki któremu zyskiwałem przewagę lub wygrywałem bezpośrednio punkty. Starałem się konsekwentnie realizować swoją taktykę i to się udało – powiedział 108. zawodnik światowego rankingu.

Anastazja Szoszyna (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Drugie zwycięstwo w PZT Polish Tour odniosła Anastazja Szoszyna. 22-letnia tenisistka, która wygrała pierwsze zawody w Gdańsku, tym razem w finale Kozerki Open okazała się lepsza od rozstawionej z numerem pierwszym Katarzyny Piter. Pochodząca z Ukrainy zawodniczka wyśmienicie rozpoczęła mecz błyskawicznie wygrywając pierwszego seta. W drugiej partii nastąpiło przebudzenie Piter. Poznanianka wykorzystała doskonałe przygotowanie fizyczne, walczyła o każdy punkt i doprowadziła do trzeciego starcia. Tam jednak górą okazała się Szoszyna, która wygrała spotkanie 6:0, 4:6, 6:3.

– Moja walka do końca była kluczowa, aby wygrać to spotkanie. Zagrałam chyba najwięcej meczów spośród wszystkich zawodniczek w tourze i powoli przychodzi zmęczenie. Dziś walczyłam o każdy punkt i cieszę się, że zwycięstwo jest po mojej stronie – powiedziała Szoszyna.

W turnieju deblowym Kozerki Open zwyciężyły następujące duety: Kamil Majchrzak-Jan Zieliński oraz Katarzyna Piter-Joanna Zawadzka. Panowie w finale pokonali Maksa Kaśnikowskiego i Dominika Nazaruka, zaś panie okazały się lepsze od Anastazji Szoszyny i Pauli Kani-Choduń.

MISTRZOWIE KRAJU MIĘDZY KOZERKAMI A ŁODZIĄ

Dziś rekordowy dzień w Łodzi – na ośmiu kortach Miejskiego Klubu Tenisowego rozegrane zostaną dwie rundy gry pojedynczej.

Łącznie: 47 meczów.

Zwycięstwem Kamila Majchrzaka i Anastazji Szoszyny – brązowych medalistów Mistrzostw Polski w Tenisie w Bytomiu w singlu – zakończył się turniej PZT Polish Tour w Kozerkach. A już w środę rusza kolejna impreza z tego cyklu w Łodzi, ale bez tej dwójki.

Na kortach ziemnych Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte można było obejrzeć wiele ciekawych meczów z udziałem czołówki polskich zawodników. Niektóre z nich miały dodatkowy kontekst. Na przykład finał mężczyzn w Kozerkach przyniósł udany rewanż Majchrzaka za przegrany przed ponad tygodniem półfinał MP w na kortach Górnika Bytom. Tym razem Kamil pokonał we wtorek Daniela Michalskiego 6:1, 6:4.

W Bytomiu Majchrzak, 108. obecnie tenisista w rankingu ATP Tour, sięgnął po złoty medal w grze podwójnej razem z Janem Zielińskim. Ten sam duet ukazał się najlepszy w Kozerkach, po wygranej we wtorkowym finale z Maksem Kaśnikowskim i Dominikiem Nazarukiem (srebrny medal MP 2020 w deblu) 6:1, 6:3.

W środę rusza kolejny turniej PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski na kortach MKT Łódź. Tam Majchrzak nie zagra, ale za to do rywalizacji w cyklu powróci świeżo upieczony mistrz kraju – Kacper Żuk.
Został najwyżej rozstawiony, a w pierwszej rundzie spotka się z Juliuszem Bienkiewiczem.

„Dwójka” w drabince przypadła Michałowi Dembkowi, półfinaliście Kozerki Open, który na otwarcie wylosował Mateusza Cisło, posiadacza „dzikiej karty”. W Łodzi wystąpią też m.in. Jan Zieliński (nr 3.), który zagra w pierwszym meczu przeciwko Marcelowi Kamrowskiemu, czy Paweł Ciaś (4.) – spotka się w środę z Lechem Gotarem.

W rywalizacji kobiet w Kozerkach najlepsza okazała się Anastazja Szoszyna (nr 2.), która we wtorkowym finale pokonała Katarzynę Piter (1.) 6:0, 4:6, 6:3. Niedługo później ze zwycięstwa w deblu mogła się cieszyć Piter razem z Joanną Zawadzką, bowiem wygrały w decydującym meczu z Szoszyną i Paulą Kanią-Choduń 6:4, 6:2.majc

Szoszyna postanowiła kilka dni odpocząć przed kolejnym występem.
Natomiast Piter wystartuje w Łodzi jako najwyżej rozstawiona w drabince i na otwarcie ma „wolny los”, więc rozpocznie rywalizację od 1/8 finału.
Z „dwójką” na obiekcie MKT zagra Stefania Rogozińska-Dzik, która w pierwszej rundzie spotka się z Barbarą Majczyną, „Trójka” przypadła Martynie Kubce, która wylosowała na początek Jowanę Kołowrotkiewicz.

Układ drabinek deblowych i pary uczestniczące w imprezie na kortach MKT poznamy w środę po południu.

Przypominamy, że na zwycięzców każdego turnieju zaliczanego do PZT Polish Tour czeka premia w wysokości 8 tysięcy złotych, finaliści zarobią po 4,5 tys., a półfinaliści po 2 tys. zł. Najlepsze deble zgarną 4 tys. zł do podziału na parę, a przegrani w finale 2,4 tys.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button