ŁÓDŹ

Koronawirus: Zostań w domu! Łódź – nocne graffiti. „Kwarantanna” uczniów

Koronawirus

Policjanci w nocy , w rejonie ulicy Telefonicznej w Łodzi, zatrzymali dwóch nastolatków podejrzewanych o zniszczenie elewacji przez namalowanie napisów.

Zarówno 16 latek jak i jego o 3 lata starszy kolega byli pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

13 marca br. okazał się pechowy dla dwóch nastoletnich mieszkańców Łodzi. Zamiast pozostać „na kwarantannie” w domu zgodnie z zaleceniami związanymi z przerwą w szkołach , w nocy wybrali się na „wycieczkę” . Po północy dyżurny komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie o grupie młodzieży, która w rejonie ulicy Telefonicznej w Łodzi farbą w aerozolu maluje betonowy płot.

Na widok funkcjonariuszy osoby te rozbiegły się, a po pościgu policjanci zatrzymali dwóch z nich. 16-latek miał w organizmie około 0,7 promila alkoholu, podobnie jak jego 19-letni kolega.

Na ścianie ujawniono świeżo naniesione napisy. Obok stały puszki z farbą, która pobrudzeni byli także zatrzymani nastolatkowie.

Policjanci zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny. Nieletniego z komisariatu odebrała matka. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. 19-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button