LUBLIN

Koronawirus: Zostań w domu! Zamość. Odwiedzili zamknięte ZOO. Uczniowie byli pijani

Koronawirus

17 i 19-latek przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO.

Niestety ogród był zamknięty dla zwiedzających. Nie stanowiło to jednak dla nich przeszkody. Swoje plany zrealizowali przeskakując przez ogrodzenie. O nagannym zachowaniu 17-latka dowie się sąd rodzinny, a odpowiedzialności za uszkodzony panel ogrodzenia nie uniknie również 19-latek.

W sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 17:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że dwie osoby weszły na teren ogrodu zoologicznego przeskakując ogrodzenie. W tym czasie ogród był zamknięty dla zwiedzających.

Jak się okazało dwóch młodzieńców 17-latek z powiatu chełmskiego oraz 19-latek z powiatu świdnickiego wspólnie z kolegami przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. Kiedy dowiedzieli się, że ogród jest zamknięty, postanowili mimo wszystko pospacerować po jego terenie. W tym celu przeskoczyli przez ogrodzenie, przy okazji uszkadzając jeden z paneli.

Badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast jego młodszy kolega w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. 17-latka z komendy odebrał opiekun. O jego nieodpowiedzialnym zachowaniu dowie się sąd rodzinny. Za uszkodzenie ogrodzenia odpowie również 19-latek. Wartość uszkodzeń przedstawiciel ogrodu zoologicznego wycenił na kwotę ok. 300 zł.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button